Lekcja za kratami

  • Napisane przez  ZSP
Młodzież z klasy 2d przed bramą ZK Czarne Młodzież z klasy 2d przed bramą ZK Czarne

Młodzież z klasy drugiej policyjno – penitencjarnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w środę 12 grudnia 2018 r. odwiedzili wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i opiekunem ks. Wojciechem Marcinkiewiczem jeden z największych zakładów karnych w Polsce – więzienie w Czarnem, gdzie odbyli zajęcia pod kierunkiem funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Kapitan Rafał Piekuś z pasją opowiadał młodzieży o zasadach funkcjonowania ZK Czarne. Umożliwił także bliższe przyjrzenie się obiektom i pomieszczeniom dla skazanych. Poza tym na zajęciach uczniowie poznali najczęstsze przyczyny wejścia w konflikt z prawem, zasady działania i rolę Służby Więziennej w systemie bezpieczeństwa państwa, podstawowe cele wykonywania kary pozbawienia wolności oraz oddziaływania prowadzone na skazanych. Uczniowie, bogatsi w doświadczenie zaczerpnięte podczas zajęć w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, mieli okazję porównać specyfikę dwóch miejsc odbywania kary pozbawienia wolności.

Wizyta w Zakładzie Karnym w Czarnem była kolejnym działaniem w edukacji uczniów z przysposobienia penitencjarnego. Dzięki zapoznaniu się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej w zakładach karnych o różnej wielkości i charakterystyce młodzież ma okazję do podjęcia w przyszłości świadomej decyzji o pracy w służbach mundurowych. Było to również nowe doświadczenie oraz możliwość poznania ciekawych ludzi, pełniących trudną służbę z pasją i zaangażowaniem.

Dziękujemy Dyrektorowi pułkownikowi Wojciechowi Brzozowskiemu oraz pracownikom Zakładu Karnego w Czarnem za zaproszenie, gościnne przyjęcie i zorganizowanie profesjonalnych zajęć dla uczniów, być może przyszłych funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto