Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Co warto zobaczyć w Warszawie?

  • Napisane przez  Artykuł partnerski

Warszawa to nie tylko stolica kraju i całego województwa mazowieckiego, ale też największe miasto w Polsce. Nic więc dziwnego, że każdego dnia przyjeżdżają tu turyści z Polski oraz zagranicy, a miasto ma im do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji i zabytków.

  1. Krótka historia Warszawy
  2. Ciekawe warszawskie zabytki
  3. Możliwości noclegowe w Warszawie?

Zanim jednak postanowisz na własne oczy zobaczyć wyjątkowość tego miasta, warto abyś zapoznał się z szeroką gamą atrakcji, zabytków i możliwości spędzania wolnego czasu, które oferuje stolica Polski. W zależności od długości pobytu i upodobań każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Krótka historia Warszawy

Miasto położone jest nad Wisłą. W jego herbie znajduje się słynna w całym kraju syrenka. Prawa miejskie posiada już od 1300 roku, a od 1573 organizowane były wolne elekcje. W 1611 roku zamieszkał tutaj król Zygmunt III Waza. Ciekawostkę stanowi fakt, że Warszawa to jedyne miasto w Polsce, którego ustrój określono oddzielną ustawą. Aktualnie miasto stanowi ważny ośrodek polityczny oraz gospodarczy. To jednak nie wszystko, gdyż znajdujące się tu uczelnie i firmy mają istotny wkład w naukę. Warszawa jest bardzo chętnie wybierana przez artystów, co zresztą widać po twórczości licznych muzyków, filmowców oraz malarzy.

W Warszawie znajdują się siedziby Prezydenta, Sejmu i Senatu, Narodowego Banku Polskiego oraz wielu polskich i zagranicznych firm oraz instytucji. Chociaż według legendy nazwa miasta wzięła się od imion Warsa i Sawy (jego żony), to najprawdopodobniej pochodzi od imienia Warsz. W dokumentach z XIV wieku zapisywano ją jako Warszewa, natomiast już w XV pojawia się właściwa nazwa Warszawa. Do jej upowszechnienia musiało jednak minąć sporo czasu, bo stało się to dopiero w XVI wieku.

Ciekawe warszawskie zabytki

Podczas wizyty w Warszawie nie możesz pominąć historycznego centrum, które już w 1980 roku trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na szczególną uwagę zasługują natomiast Zamek Królewski wraz z placem Zamkowym, a także Stare Miasto. Do dnia dzisiejszego zachował się w nim zespół zabytków z czasów średniowiecza, w tym charakterystyczny układ, w którym rynek znajduje się w samym centrum zabudowy. Wokół Starego Miasta znajdują się datowane na XIII-XVI wiek mury obronne. Ciekawie prezentuje się również Nowe Miasto, ale jeżeli ktoś dysponuje ograniczonym czasem na zwiedzanie Warszawy, powinien skierować się w stronę Śródmieścia. To właśnie tutaj można zobaczyć Trakt Królewski, Oś Saską oraz Plac Teatralny. Każde z tych miejsc posiada wyjątkową historię, więc jeżeli chcesz poznać wszystkie szczegóły wymienionych atrakcji, powinieneś zaopatrzyć się w przewodnik po stolicy. Jak przystało na nowoczesne miasto, Warszawa posiada świetnie rozbudowany transport publiczny. Bez problemu będziesz więc mógł zobaczyć wszystkie ciekawe zabytki i atrakcje, nawet jeżeli nie posiadasz samochodu. W razie potrzeby możesz również skorzystać z jednej z wielu taksówek. 

Możliwości noclegowe w Warszawie?

Planując pobyt w Warszawie, warto abyś zastanowił się nad odpowiednią bazą noclegową. Stolicę tworzy 18 dzielnic, które oferują zwiedzającym dużą różnorodność kulturowo-usługową oraz noclegi w różnych rejonach Warszawy. Z uwagi na różnorodne potrzeby turystów, istnieje szereg kryteriów, którymi warto posłużyć się przy wyborze odpowiedniego miejsca pobytu. Głównym aspektem jest cel podróży. W zależności od tego, czy jest to wyjazd biznesowy, albo typowo turystyczny, podjęta decyzja będzie oparta nie tylko na obszarze, ale również formie noclegu. Rodziny poszukują zazwyczaj miejsc dostosowanych do ich specyficznych wymagań. Przede wszystkim są to ludzie pragnący znaleźć obiekty przyjazne dzieciom, w których nie będą zmuszeni uważać na swoje pociechy na każdym kroku. Dodatkowo, wyposażone w atrakcje takie jak place i pokoje do zabaw. W zależności od funduszy jakimi dysponują, mogą skorzystać z szerokiej oferty pensjonatów, domów wypoczynkowych, czy hosteli. W wielu z nich, istnieje możliwość przyjazdu z domowymi pupilami. Za najbezpieczniejszą dzielnicę Warszawy uchodzi Wilanów, przez co staje się częstym kierunkiem turystycznym. Inne potrzeby od rodziny, posiadają luzie interesu, dla których stolica jest centrum handlu i spotkań  biznesowych. W ich przypadku, niebywale istotny zazwyczaj staje się komfort. To on jest głównym kryterium przy wyborze odpowiedniego hotelu. Ze względu na rozwijające się ośrodki biurowe, coraz częściej Wola zostaje określana mianem zagłębia biznesu, która pozwala rozwijać usługom hotelarskim. Ciekawą propozycją, po którą sięga coraz więcej osób są mieszkania do wynajęcia na krótki okres pobytu. Taka forma noclegu jest przede wszystkim bardzo komfortowa dla ludzi pragnących zaznać więcej swobody. Ponadto pozwala poczuć się niemal jak prawowity mieszkaniec stolicy. Zazwyczaj wybierają ją grupy znajomych, którzy choć na parę dni stają się Warszawiakami i korzystają z wszelkich atrakcji i udogodnień  jakie oferuje im to niezwykłe miasto, niezależnie od dzielnicy.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej