Zobacz jak przygotować stół okolicznościowy?

  • Napisane przez  Anna Ignacak
Zobacz jak przygotować stół okolicznościowy?

Uczniowie z klas technikum hotelarskiego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych chcąc wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi, poczuciem estetyki oraz pomysłowością i kreatywnością wzięli udział w konkursie zawodowym na najciekawszą aranżację stołu. Konkurs odbył się 14 grudnia w ramach realizacji projektu „Cztery pory roku na talerzu oraz w aranżacji stołów okolicznościowych” .
Tematy aranżacji były bardzo różne, przeważał jednak temat świąt Bożego Narodzenia, ale były również aranżacje jesienne, weselne, zimowe i uroczystych kolacji.
Stół to najważniejszy mebel w domu o wyjątkowym znaczeniu i wielu rolach. Dlatego też nie bez znaczenia jest jego efektowna dekoracja. Elegancki stół to elegancki posiłek. Nawet proste dania podane na gustownej zastawie i blacie wyściełanym elegancką tkaniną zyskują urok. Dekoracja stołu to sztuka - z dodatkami nie można przesadzać, z drugiej zaś strony zbyt skromne nie zbudują dostatecznie wysmakowanego klimatu.
W tej edycji konkursu laureatami zostali:

  • I miejsce – Magdalena Lisowska, Maja Łukaszewska, Nikola Wrzosek uczennice klasy II TŻiUG,
  • II miejsce – Wiktoria Bodnar, Daria Surma, Wiktoria Surma uczennice klasy I TŻiUG,
  • Wyróżnienie – Klaudia Durka. Maja Wiśniewska uczennice klasy II TH.

Konkurs przygotowała pani Monika Gołąb- nauczyciel zawodu. Oceniała prace uczniów pani Izabela Zuchowska nauczyciel zawodu ze Szkoły Ponadgimnazjalnej w Połczynie Zdroju.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto