Miody Pojezierza Drawskiego z Czarnego Wielkiego wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych

  • Napisane przez  Katarzyna Kibitlewska

Miody Pojezierza Drawskiego, których producentem jest Gospodarstwo Pasieczne „MAJA” R. K. Bondaruk z Czarnego Wielkiego zostały wpisane na  Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Państwo Bondarukowie swoją pasiekę zawodowo prowadzą od 8 lat, natomiast pan Radosław wytwarzaniem miodów zajmuje się już 20 lat. Swój pierwszy drewniany ul wykonał własnoręcznie na warsztatach szkolnych, a w 1998 r. zakupił 10 pustych uli, które ustawił na swojej posesji. Dwa lata później ule zostały zasiedlone przez pszczoły, a w 2001 r. pan Radosław pozyskał pierwszy w życiu własny miód. Od tego czasu pasieka zaczęła się rozwijać. W 2010 r.  pasieka zwiększyła się o kolejne 40 uli, a dziś jest ich już kilkaset.

Pracy jest bardzo dużo, zwłaszcza w okresie od kwietnia do września – mówi pani Katarzyna Bondaruk, która od wielu lat wspomaga męża przy prowadzeniu pasieki. Moda na zdrowy styl życia w Polsce trwa, dlatego miody z Czarnego Wielkiego chętnie kupowane są na różnych jarmarkach i targach, w których uczestniczą Państwo Bondarukowie promując swój produkt.

Prowadzenie pasieki to z pewnością zajęcie wymagające ogromnej pracy i poświęcenia. Codzienne zajęcia takie jak: wirowanie miodu, wywożenie pszczół na pożytki, współpraca z lokalnymi rolnikami czy prowadzenie hodowli matek pszczelich, to tylko niewielka część zajęć, z którymi na co dzień mierzą się pszczelarze.

Miody Pojezierza Drawskiego z Czarnego Wielkiego wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych
Miody Pojezierza Drawskiego z Czarnego Wielkiego wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto