Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jakie ptaki żyją w mieście – o tym podczas spotkania w parku

  • Napisane przez  Radosław Głuchowski
Jakie ptaki żyją w mieście – o tym podczas spotkania w parku

Na terenie parku Chopina w Drawsku Pomorskim odbyła się niecodzienna lekcja przyrody przeprowadzona przez Pana Roberta Kowalczyka – lekarza, miłośnika przyrody, z zamiłowania ornitologa, Prezesa „Towarzystwa Przyrodniczego nad Drawą”.

Zajęcia poświęcone były biologii ptaków żyjącym głównie w środowisku miejskim. Uczniowie biorący udział w lekcji mogli dowiedzieć się jakie gatunki ptaków bytują w parkach miejskich, jakie są ich codzienne zwyczaje, czym się odżywiają i dlaczego są pożyteczne. Bardzo ciekawe opowieści były przeplatane licznymi pytaniami ze strony uczestników. Uatrakcyjnieniem zajęć było wspólne wywieszenie 40 budek lęgowych w Parku Chopina, wykonanych przez wychowanków Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mielenku Drawskim. Wywieszone budki umożliwią zwiększenie populacji ptaków, a także mogą posłużyć młodym obserwatorom przyrody do pogłębiania wiedzy z zakresu ornitologii.

Projekt zrealizowano w ramach prowadzonej przez Burmistrza Drawska Pomorskiego edukacji ekologicznej, we współpracy z „Towarzystwem Przyrodniczym nad Drawą”, Dyrektorem Zakładu Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim oraz Szkołą Podstawową Nr 1 w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej