Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wilki zaatakowały w Łubowie – 11 km od Czaplinka

  • Napisane przez  iszczecinek.pl
Fot. Internauta iszczecinek.pl Fot. Internauta iszczecinek.pl

Zaledwie dwa tygodnie temu miał miejsce atak wilków w Łubowie. Wtedy na jednym z ogrodzonych terenów wilki zagryzły kilka sztuk danieli i kóz. W nocy 24 listopada drapieżniki ponownie zbliżyły się do ludzkich osad. Tym razem łupem wilków padła łania.

Częściowo rozszarpana łania z połamaną nogą i widocznymi wnętrznościami leżała na plaży przy polu biwakowym nad jeziorem, Lubicko Wielkie. Łania była rozszarpana, ale nie zjedzona, co może dziwić, bo zazwyczaj drapieżniki polują po to, aby zdobyć pożywienie.

W rozmowie z leśnikami dowiadujemy się, że tego typu ataki zdarzają się głównie jesienią, kiedy samice wilków (wadery), uczą młode polować, a zwierzęta na ogrodzonym terenie są dla nich łatwą zdobyczą, bo nie mają szans na ucieczkę.

W Polsce wilk znajduje się pod ścisłą ochroną i nie można na niego polować. Jedynie w wyjątkowych przypadkach można się zwrócić o zezwolenie na odstrzał konkretnych osobników.

 

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej