Zdrowe powietrze, tylko przez zdrowe podejście do ogrzewania – kotły 5 klasy

  • Napisane przez  Kotly-Bialek.pl
Zdrowe powietrze, tylko przez zdrowe podejście do ogrzewania – kotły 5 klasy

Martwisz się stanem powietrza w swoim mieście? Słusznie. Choć próbuje się problem ten zamieść pod dywan, zganiając publiczną debatę o smogu na lobby producentów kotłów CO, nasze nosy oraz płuca nie kłamią. Otacza nas chmura zanieczyszczeń, która utrudnia życie ludziom, szczególnie starszym. W smogu rosną też nasze dzieci. Czy możemy coś z tym zrobić? Odpowiedzią mogą być nowoczesne kotły 5 klasy. Zakup tego typu urządzeń może wpłynąć na stan środowiska, a przy okazji także na stan domowego budżetu.

Przyczyny złego stanu atmosfery – kotły CO 5 klasy kołem ratunkowym?

W okresie grzewczym nie ma zmiłuj – czekają nas inwestycje związane choćby z opałem, czasem także naprawą lub eksploatacją kotłów centralnego ogrzewania. Zaciskamy zęby, jednocześnie szukając oszczędności. Zwykle najłatwiej znaleźć je w cenie opału oraz w niskiej jakości kotle CO. W pierwszym przypadku chodzi o zakup niskokalorycznego paliwa, w dodatku mocno zanieczyszczonego. Gorzej, jeśli postanowimy zaoszczędzić, paląc śmieci i belki z materiału. Do tych złych praktyk dochodzą stare kotły CO zasypowe, zupełnie niefunkcjonalne, nieekonomiczne i szkodzące atmosferze.

Nie ma w tym opisie zbytniej przesady – szacuje się, że w Polsce z kotłów zasypowych bezklasowych korzysta nawet 80% użytkowników. Jeśli dodamy do tego tych, którzy nie stosują dobrej praktyki w ogrzewaniu, to mamy proste wyjaśnienie tego, dlaczego przyszło nam oddychać spalinami. Kotły CO 5 klasy mogą wyeliminować ten problem dzięki swojej konstrukcji i charakterystyce pracy. Niektóre województwa poprzez ustawę antysmogową dopuszczają wykorzystanie wyłącznie kotłów 5 klasy ECODESIGN, natomiast zgodnie z prawem unijnym po roku 2020 tylko tego typu piece grzewcze będą dostępne na rynku.

Ekologiczne piece CO

Tutaj: Ekologiczne piece CO: www.kotly-bialek.pl/kotly-piece-ekologiczne

Zalety kotłów 5 klasy – cena, a jakość

Kotły 5 klasy z podajnikiem to sposób na zoptymalizowane ogrzewanie domu. Opał dozowany jest oszczędnie, sterownik pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach bez dozoru domowników. Spalamy efektywnie, więc generujemy mniej pyłów i innych szkodliwych produktów, zużywamy też mniej opału, więc oszczędzamy. Kotły na ekogroszek mają taką konstrukcję, że umożliwiają dozowanie tylko odpowiedniej granulacji opału. Posiadając kocioł 5 klasy nie możemy już palić odpadami – to z nich pochodzą kancerogenne produkty spalania.

Konstrukcja kotłów 5 klasy gwarantuje bardzo wysoką sprawność spalania, sięgającą ponad 90%. Dzięki temu spalanie jest bliskie całkowitemu, powstaje niewiele popiołów. W przypadku zakupu kotła na pellet, powstałe popioły są całkowici niegroźne dla środowiska, a nawet mogą zostać wykorzystane jako nawóz.

Kotły producenta Kotly-Bialek.pl

Fot. Kotły producenta Kotly-Bialek.pl

Spełnienie norm emisji zanieczyszczeń przez kotły 5 klasy ma jednak swoją cenę – za takie urządzenie, które posiada odpowiednie certyfikaty, przyjdzie nam zapłacić ok. 10 tys. zł (cena zależy od mocy kotła CO). Na nasz rynek mają powoli trafiać kotły 5 klasy zasypowe, które będą budżetową opcją dla wielu użytkowników. Inwestycje trzeba jednak traktować w szerokim ujęciu, uwzględniając roczne oszczędności na paliwie, eksploatacji itd. Do tego dochodzi praktycznie bezobsługowa praca kotła 5 klasy oraz oczywiście zalety związane ze środowiskiem naturalnym.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto