Zawody taktyczno-strzeleckie SINGLESHOT 2018 na drawskim poligonie

  • Napisane przez  CSWL Drawsko
Fot. CSWL Drawsko Fot. CSWL Drawsko

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyły się międzynarodowe zawody w strzelectwie taktycznym połączone z seminarium dla żołnierzy Wojska Polskiego. Udział wzięły 44 pary strzelców wyborowych Wojska Polskiego, strzelców sportowych i strzelców zagranicznych. SZYBKOŚĆ, PRECYZJA, WSPÓŁPRACA to hasła, które przyświecały tym zawodom i które zawodnicy musieli wypełnić, aby stanąć na podium SINGLESHOT 2018.Zawody były zorganizowane pod patronatem CSWL Drawsko i Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz w ramach współpracy z Wojskowym Klubem Sportowym Poligon Drawski.

Pierwszym etapem zawodów było zorganizowane seminarium dla żołnierzy WP. Tutaj strzelcy mogli porozmawiać i zgłębiać tajniki strzelectwa z takimi sławami jak szkoleniowiec Eduardo de FONTCUBERTA czy mjr rez. Wojciech JAGIELSKI współtwórca „Szkoły Duchów”. Tematyka seminarium obejmowała m.in. potencjał karabinów typu magnum i ich zastosowanie i możliwości w realiach współczesnych konfliktów, taktykę działań snajperskich w parach i trójkach, balistykę kalibrów typu magnum na przykładzie 338LM.

W sobotę 24 listopada rozpoczęto zadania ogniowe na Strzelnicy Jaworze, na które złożyły się 3 zadania dzienne i trzy nocne, w tym stage organizowany przez Fabrykę Broni Łucznik Radom. Zadania polegały na ostrzeliwaniu z różnych postaw i różnej broni celów na dystansach od 10 do 1000 m. Około 16:00 nastąpiła przerwa techniczna i przygotowanie torów do strzelań nocnych z użyciem optoelektroniki nokto- i termowizyjnej oraz rakiet oświetlających. Podczas całych zawodów uczestnicy zapoznali się z konstrukcjami takimi jak karabin MSBS/Grot M762, karabinek MSBS/Grot 5,56 oraz pistolet samopowtarzalny PR-15 Ragun, które przygotowała Fabryka Broni.

Zawody zwyciężył team międzynarodowy składający się z zawodników z Polski i Holandii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu wyszkolenia, jaki zaprezentowali podczas zawodów.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto