Matematyka w praktyce

  • Napisane przez  SP

W związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia powstania Głównego Urzędu Statystycznego, Urząd Statystyczny w Szczecinie zaprosił uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim do udziału w warsztatach.

Były one kolejnym działaniem w ramach współpracy rozpoczętej w poprzednim roku szkolnym. 20 listopada 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Joanny Skurczyńskiej i Katarzyny Kuźniewicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Moja pierwsza firma – od czyścibuta do milionera”.

Pracownik US Mariola Maj przypomniała uczestnikom warsztatów co to jest statystyka, jak we właściwy sposób interpretować dane i wskaźniki statystyczne, jak korzystać ze źródeł statystycznych oraz o czym należy pamiętać, kiedy zakłada się swoją własną działalność. Dorota Grzelak, Kierownik Wydziału Rejestrów zapoznała uczniów z procedurami, które należy przejść podczas zakładania firmy. Młodzież miała możliwość przeszukać zasoby strony Głównego Urzędu Statystycznego i dowiedzieć się o firmach istniejących w wybranym przez siebie regionie, jak również uzupełnić całą dokumentację swojej wymyślonej firmy.

Zajęcia były bardzo ciekawe i kształcące. Uczniowie uczestniczący w warsztatach zostali wyposażeni w wiedzę, którą wielu z nich wykorzysta w życiu dorosłym.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej