Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Park Chopina w Drawsku Pomorskim doczeka się popiersia Fryderyka. Wykona go artystka Anna Kluza

  • Napisane przez  DSI
Fot. Anna Kluza Fot. Anna Kluza

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim zlecił wykonanie popiersia Fryderyka Chopina, który ma stanąć na odnalezionym monumencie w Parku Chopina.
Autorem rzeźby będzie Anna Kluza. Artystka udostępniła postępy swoich prac na swoim profilu.
Anna Kluza jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. dyplomu i medalu Młodego Pozytywisty Towarzystwa H. Cegielskiego w Poznaniu (2013 r.), nagrody dziekana ASP w konkursie rysunku "Gdańsk tu i teraz" (2008) oraz nagrody Rodziny Kopczyńskich w I Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. Prof. Józefa Kopczyńskiego w Poznaniu.

Park Chopina w Drawsku Pomorskim doczeka się popiersia Fryderyka


W 2014 r. zrealizowała pierwszy projekt w technice animacji malarskiej (teledysk "Nad ranem", studio Breakthrufilms), tego samego roku podjęła pracę przy pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej "Loving Vincent". Anna Kluza znalazła się w pierwszej grupie malarzy wybranych do pracy nad filmem "Twój Vincent.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej