Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie awansowały do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju

 • Napisane przez  Piotr Augustyniak
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie awansowały do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju

Wierzchowo. W środę 21 listopada 2018 w hali widowiskowo- sportowej w Wierzchowie rozegrano eliminacje regionalne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt w unihokeju. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn: Szkoła Podstawowa w Tucznie, Szkoła Podstawowa w Suchaniu, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Bierzwniku oraz gospodarz imprezy Szkoła Podstawowa w Wierzchowie. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a pierwsze dwa zespoły uzyskiwały awans do turnieju finałowego, w którym zmierzy się osiem najlepszych drużyn szkolnych z województwa zachodniopomorskiego.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowie, Joanna Skraba-Śliwka odbyło się losowanie drużyn i zgodnie z harmonogramem turnieju rozpoczęły się mecze eliminacyjne. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań:

 1. SP Suchań – SP Tuczno 1:1
 2. SP Wierzchowo – SP Bierzwnik 4:0 (gole: ( Brzoza S. 2, Darłak M. 1, Hrycaj M. 1)
 3. SP Dobra – SP Suchań 0:4
 4. SP Wierzchowo- SP Tuczno 5:1 ( gole: Darłak M. 3, Brzoza S. 1, Hrycaj M. 1)
 5. SP Dobra – SP Bierzwnik 1:1
 6. SP Suchań – SP Wierzchowo 1:4 (gole: Hrycaj M. 3, Kuca N. 1)
 7. SP Bierzwnik – SP Tuczno 1:0
 8. SP Dobra – SP Wierzchowo 0:8 ( gole: Hrycaj M. 4, Kuca N. 2, Darłak M. 1, Brzoza S. 1)
 9. SP Bierzwnik – SP Suchań 1:2
 10. SP Tuczno – SP Dobra 2:0

Kolejność końcowa:

 1. SP Wierzchowo 12 pkt.   21:2 – awans
 2. SP Suchań 7 pkt.     8:6 – awans 
 3. SP Tuczno 4 pkt.     4:7
 4. SP Bierzwnik 4 pkt.     3:7
 5. SP Dobra 1 pkt. 1:13

Trener Piotr Augustyniak: „bardzo się cieszymy z awansu do najlepszej ósemki w województwie i z możliwości powalczenia o medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej regionalny przebiegał bardzo sprawnie, a na boisku dziewczęta walczyły twardo, ale z godnie z duchem „ fair play”. Drużyna czuła bardzo duże wsparcie całej społeczności uczniowskiej, która żywiołowo dopingowała ją podczas meczów. Składam duże podziękowania nauczycielom z naszej szkoły, że wygospodarowali czas i przychodzili wspierać nas ze swoimi klasami. Bardzo miło,że na trybunach pojawiają się najmłodsi uczniowie naszej szkoły i w ten sposób poznają nie tylko zasady gry, ale są częścią sportowych emocji panujących podczas takich turniejów. Życzę im,żeby w przyszłości mogli przeżywać je jako zawodnicy i zawodniczki”

Skład SP Wierzchowo: Karolina Kołowska, Sara Brzoza, Ada Fedro, Natalia Kuca, Ewa Fedro, Małgosia Hrycaj, Maja Darłak, Kinga Hrycaj

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem