Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak rozbudzić twórczą postawę – Zrób to sam

  • Napisane przez  Mariola Buczkowska -Słomka, Maciej Słomka
Jak rozbudzić twórczą postawę – Zrób to sam

Każdy z nas pamięta to uczucie kiedy zapamiętujemy się w tym co robimy, tak bardzo, że nie zwracamy uwagę na czas, który upływa.  Kiedy jesteśmy w tym działaniu w pełni zaangażowani, liczy się to co robimy tu i teraz. Skupiamy się na  tworzeniu, próbujemy, dopasowujemy. Obserwując chłopców uczestniczących w inicjatywie „Zrób to sam” realizowanej w ramach programu Edukacji Kulturowej Dla Umiejętności Społecznych jesteśmy przekonani że udało się nam osiągnąć u młodych ludzi taki stopień zaangażowania.

Projekt polegał na rozbudzaniu twórczej  postawy  poprzez działanie pod kierunkiem bardziej doświadczonych mężczyzn .

Podczas zajęć chłopcy  uruchamiali wyobraźnie , zdobywali nowe umiejętności i doświadczenia.  Dokonaliśmy pełnej rozbiórki przeróżnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zajrzeliśmy w głąb odbiorników poznając technologiczne aspekty budowy maszyn używanych w życiu codziennym.  Z uzyskanych części chłopcy budowali postacie robotów ,samodzielnie nadając nowe przeznaczenie tym  przedmiotom. Zajmowaliśmy się także tworzeniem rzeczy użytkowych takich jak krzesło , kierunkowskazy, kwietnik .przy czym wykorzystywaliśmy różne materiały do pracy drewno, metal, plastik.

Inicjatywa była skierowana do dzieci i młodzieży męskiej części . Dla uczestników zajęć były to inspirujące spotkania przedstawiono im pewien model spędzania wolnego czasu, który w przyszłości może okazać się bardzo przydatny przy wyborze dalszej ścieżki kariery. Chłopcy odkrywali swoje mocne strony, a co za tym idzie nastąpiła poprawa  samooceny, wzrosła wiara we własne możliwości.

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi Kalinowskiemu za udział w projekcie i umożliwienie prowadzenia zajęć w jego  warsztacie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej