Największa w historii Programu Regionalnego inwestycja doprowadziła do białej gorączki mieszkańców i podróżnych - tak chodzi o zamknięte przejazdy kolejowe

  • Napisane przez  DSI
Fot. Google Map. Przejazd będzie zamknięty w dniach 20.11.2018r. – 4.12.2018r. Fot. Google Map. Przejazd będzie zamknięty w dniach 20.11.2018r. – 4.12.2018r.

Blisko 150 mln zł otrzymała od Marszałka Województwa spółka PKP PLK. Ta największa w historii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego kwota wsparcia pozwoli na modernizację ważnej magistrali na Pomorzu Zachodnim. Chodzi o remont linii kolejowej 210 ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego.

Prace obejmują całkowitą modernizację nawierzchni toru nr 2 na odcinku Szczecinek-Łubowo i Łubowo-Czaplinek oraz toru numer 1 na odcinku Złocieniec-Jankowo, co pozwoli na przywrócenie obukierunkowego ruchu ze Szczecinka do Łubowa.

Z tej inwestycji wszyscy powinni się cieszyć. Jest z nią tylko mały problem. Poziom utrudnień jest tak ogromny, że mieszkańcy i podróżni mają jej dość.

Na FB DSI posypały się komentarze o utrudnieniach. Oto jedna z wypowiedzi przysłana na naszą skrzynkę. Jest tego dużo więcej

„czy ktoś wie, kto zaplanował tak pięknie remont torów ….. żeby odciąć wszelkie dojazdy do pracy, domu, zamknąć przejazdy i kazać  się tłuc samochodami po polnych drogach. Tiry stojące w polu, brak możliwości przejazdu, zatorowanie, no normalnie temu Panu okopałabym dom dookoła i patrzyła jak będzie się starał wyjechać!!!!!! i jeszcze ta anakonda do wszystkiego. Normalnie plan nie z tej ziemi. Gratulacje!!!!;

Zapytaliśmy o utrudnienia kierownika robót kolejowych – wykonawcy  firmy NDI S.A.

Z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się, że firma zdaje sobie sprawę z utrudnień jakie tworzy inwestycja, jednak zapewniano nas, że wykonawca stara się z wyprzedzeniem informować o planowanych zamknięciach. Zasugerowaliśmy uruchomienie aktualizowanej strony, na której zawsze będą aktualne informacje dotyczące utrudnień, aby mieszkańcy mogli je na bieżąco weryfikować i nie dowiadywać się przed przejazdem.

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania do firmy możecie dzwonić

  • Biuro Budowy LK210
  • Ul. Piłsudskiego 10
  • 78-520 Złocieniec
  • T: +48 58 771 77 13

14 dni będzie zamknięty przejazd w Złocieńcu

Miejmy nadzieję, że objazd będzie lepiej oznakowany niż ten podczas zamknięcia w Drawsku Pomorskim w kierunku Kalisza Pomorskiego. Oto komunikat: 

W związku z zatwierdzeniem przez GDDKiA projektu czasowej organizacji ruchu wnioskowanej przez PKP Polskie Linie kolejowe S.A. informujemy, że w dniach 20.11.2018r. – 4.12.2018r. zamknięty będzie przejazd kolejowo – drogowy na skrzyżowaniu  ul. Drawskiej i Brzozowej w ciągu drogi krajowej nr 20 w Złocieńcu. Zamknięcie spowodowane jest wykonaniem przebudowy przejazdu związanej z rewitalizacją linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie. Wykonawca zaleca objazd do Drawska Pomorskiego przez Ostrowice, o czym będą informowały stosowne znaki zmiany organizacji ruchu. Samochody osobowe mogą dojechać do Drawska Pomorskiego także przez  miejscowości Darskowo lub Lubieszewo. Ruch pieszy będzie się odbywał przez ulicę Kolejową.

Zmiany w kursach autobusów

Zmiany w kursach autobusów

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto