Intermarche Drawsko


Odkryj swój talent

  • Napisane przez  sp
Odkryj swój talent

Na zaproszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty  Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy, uczniowie klasy 1 i 2 technikum informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w branżowych targach edukacyjnych pod nazwą ,,Skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym”, które odbywały się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – „Odkryj swój talent”.

Grupa 45 uczniów wraz z opiekunkami Jadwigą Czernigą, Renatą Effenberg-Nawrot i Anną Józiak miała możliwość zapoznania się z ofertami prezentowanymi przez szkoły branżowe, techniczne i policealne oraz firmy i przedsiębiorstwa z naszego regionu.

Odwiedzający targi uczniowie chętnie zatrzymywali się przy stoiskach placówek, których młodzież prezentowała swoje umiejętności. Biała szkoła z Polic, czyli Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza prezentowała doświadczenia chemiczno-fizyczne, m.in. produkcję mydła. Natomiast uczniowie stolarskiej szkoły branżowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie prezentowali na czym polega obróbka drewna. Szczeciński Zespół Szkół Rzemieślniczych przedstawił całą gamę zawodów, jednak największym zainteresowaniem kaliskich uczniów cieszyły się stanowiska fryzjerskie, gdzie uczennice czesały młodzież i nauczycieli. Nie brakowało także pokazów z budownictwa, gastronomii, wizażu czy technologii cyfrowych.

Poza ofertą edukacyjną uczniowie rozmawiali z przedstawicielami firm i przedsiębiorstw, pozyskując informacje na temat aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. W ramach zorganizowanych targów młodzież brała również udział w konferencji „Razem osiągniemy więcej”, którą zainaugurowała Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

 Zdobyta na targach wiedza i umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto