Ubezpieczenie dla taksówki – wybierz mądrze!

  • Napisane przez  taxiinsurer.co.uk
Ubezpieczenie dla taksówki – wybierz mądrze!

Pojazdy pełniące role taksówek są eksploatowane intensywniej niż pojazdy służące do jazdy na własne potrzeby. Zagrożenie dla aut stanowią również przewożeni pasażerowie, którzy pod wpływem alkoholu lub gniewu mogą narazić kierowcę na straty. Dlatego każdą taksówkę powinno się kompleksowo ubezpieczyć. Jeśli zbagatelizujemy kwestię ochrony ubezpieczeniowej, konsekwencje nieprzewidzianych zdarzeń mogą być dla nas bardzo dotkliwe.

Niestety ze względu na fakt, że taksówki obarczone są dużym ryzykiem wzięcia udziału w kolizji drogowej lub wypadku, wykupienie podstawowej polisy od odpowiedzialności cywilnej wiąże się z wyższymi kosztami, niż zakup OC dla standardowego pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują horrendalne ceny składek ubezpieczeniowych, aby odstraszyć potencjalnych chętnych, jako że sprawowanie ochrony nad taksówkami jest dla nich po prostu nieopłacalne. Z tego właśnie powodu trzeba się sporo natrudzić, żeby znaleźć ubezpieczenie na korzystnych w warunkach, w adekwatnej do zakresu ochrony cenie.

Ubezpieczenia dla taksówek w Polsce i za granicą

Jeśli zrezygnujemy z zakupu polisy OCczekają nas wysokie kary finansowe, bowiem wedle ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, każdy pojazd musi  być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Taksówkarze jednak powinni się też przygotować na to, że zaproponowana im składka ubezpieczeniowa będzie dużo wyższa niż dla pojazdu, który nie jest wykorzystywany w celach zarobkowych, a zakres ochrony i tak pozostanie taki sam. 

Na ten moment brakuje w Polsce ubezpieczeń dla taksówkarzy skrojonych na miarę, a zainteresowani ochroną muszą się sporo natrudzić, żeby znaleźć korzystną ofertę. Za to w zachodniej części Europy są już firmy ubezpieczeniowe specjalizujące się tylko i wyłącznie w świadczeniu ochrony dla kierowców taksówek, ich pojazdów i przewożonych przez nich pasażerów. W ich ofertach znaleźć można polisy takie jak Taxi Insuranceoferujące stawki niewiele różniące się od tych proponowanych „zwykłym” osobówkom. 

Chcąc się ubezpieczyć w kraju trzeba liczyć się z koniecznością przedstawienia dowodów na bezpieczną i bezwypadkową jazdę, tylko na ich podstawie będzie można negocjować wysokość składki. Dotyczy to zarówno polisy OC, jak i ubezpieczeń dodatkowych takich jak AC, Assistance i NNW.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto