Drawscy licealiści w pogoni za Wiedźminem

  • Napisane przez  Marlena Otłowska
W kuluarach Teatru Muzycznego W kuluarach Teatru Muzycznego

„Wiedźmina” – musical inspirowany prozą  Andrzeja Sapkowskiego, w wykonaniu zespołu Teatru Muzycznego w Gdyni – młodzież z LO w ZSP Drawsko Pom. już „odhaczyła” ze swojej kulturalnej listy zadań na ten rok szkolny.

25.10.2018 r. licealiści z Drawska wraz z polonistką Marleną Otłowską, która zaprosiła także do wspólnego wyjazdu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Drawsku, odwiedzili Gdynię. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki EXPERYMENT, w którym młodzież obejrzała wystawę stałą oraz uczestniczyła w zajęciach warsztatowych.

Jedna grupa wybrała TAJNIKI ELEKTRONIKI i uczyła się budować obwód elektryczny, mierzyła podstawowe parametry prądu przy użyciu multimetru, a na koniec stworzyła efektowny układ na płytce stykowej. Druga grupa uczniów wzięła udział w zajęciach MINI-LAB, wykonywała doświadczenia techniką miareczkowania, wykrywała jony metali i badała bakterie w produktach mlecznych. W małych laboratoriach naukowych uczniowie poczuli się jak studenci.

Drawscy licealiści w pogoni za Wiedźminem
Podczas doświadczeń chemicznych

Głównym punktem programu wycieczkowego był, oczywiście, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, a w nim musical „Wiedźmin” – historia Geralta z Rivii, mutanta, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności bronił  ludzi przed potworami, pomagał słabszym, biorąc jednocześnie udział w niesamowitych przygodach.

Drawscy licealiści w pogoni za Wiedźminem
Przed Centrum Nauki EXPERYMENT

Po raz kolejny teatromani z Drawska się nie zawiedli. Po doświadczeniach odbiorczych z musicalami „Chłopi”, „Grease”, „Notre Dame de Paris” -  „Wiedźmin” w reż. Wojciecha Kościelniaka – wprawił w zachwyt jeszcze mocniej. Nowoczesna muzyka kompozycji Piotra Dziubka, wspaniała scenografia Damiana Styrny, oszałamiające i działające na wyobraźnię kostiumy, choreografia tańców i akrobatyki oraz wspaniałe wykonania wokalne i gra aktorska – to wszystko złożyło się na wyjątkową jakość widowiska.

Drawscy licealiści w pogoni za Wiedźminem
Uczennice z 3ab w laboratorium chemicznym

Solowa aria Ciri – granej przez małą, drobną dziewczynkę – wypełniła pięknym głosem cały teatr, powodując „gęsią skórkę” u widzów. Trzyipółgodzinne przedstawienie nie wiadomo kiedy minęło! Zapadło głęboko  w pamięć, obudziło kolejne teatralne tęsknoty. Jeszcze  wrócimy do Gdyni!

Drawscy licealiści w pogoni za Wiedźminem
W antrakcie musicalu Wiedźmin

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto