Zostań żołnierzem, czyli wizyta młodzieży w „Błękitnej” Brygadzie

  • Napisane przez  SP
Zostań żołnierzem, czyli wizyta młodzieży w „Błękitnej” Brygadzie

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu 24 października 2018 roku odbyli wizytę w 12 Brygadzie Zmechanizowanej i Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie.

Młodzież odwiedziła „Błękitną” Brygadę, w której zwiedzając Salę Tradycji, poznała rys historyczny jednostki oraz historię jej patrona, gen. broni Józefa Hallera. Następnie uczniowie udali się na strzelnicę garnizonową w Krzekowie, gdzie przeszli trening na systemie Śnieżnik, nowoczesnym urządzeniu pozwalającym na szkolenie żołnierzy przy zastosowaniu różnego typu broni strzeleckiej bez użycia amunicji. Na specjalnie przygotowanych i wyposażonych stanowiskach ogniowych uczniowie strzelali drużynowo. System szkolno-treningowy Śnieżnik pozwolił młodzieży na ćwiczenie umiejętności strzeleckich w różnych wirtualnych scenariuszach. Uczniowie zapoznali się także z uzbrojeniem i sprzętem bojowym „Błękitnej” Brygady.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Agencji Mienia Wojskowego, w której uczniowie zostali zapoznani z zadaniami instytucji oraz specyfiką pracy w wojsku.
Licealiści klas mundurowych dowiedzieli się, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca dająca stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysokospecjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto