Mateusz Kuzia z Kalisza Pomorskiego na podium Mistrzostwa Europy EFRS w Foxoringu

  • Napisane przez  SP
Wicemistrz  Europy Mateusz Kuzia na podium Wicemistrz Europy Mateusz Kuzia na podium

W dniach 13 – 14 października 2018 r. na w okolicach Zamościa odbyły się Mistrzostwa Europy EFRS w Foxoringu, konkurencji w radioorientacji sportowej, która łączy w sobie klasyczną radioorientację sportową i bieg na orientację. Jest sukces!
Uczeń klasy pierwszej Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia, godnie reprezentował Polskę, Gminę Wałcz i szkołę, zdobywając w swojej kategorii wiekowej II i III miejsce. Warto podkreślić, że Mateusz w radioorientacji sportowej ma na swoim koncie już 106 medali. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!


W zawodach brało udział ponad 130 zawodników z Ukrainy, Mołdawii, Słowacji, Rosji i Polski.

Za WIKIPEDIĄ

W foksoringu zawodnik dostaje mapę z nakreślonym startem, metą oraz kołami o średnicy od 7 do 10 mm oznaczającymi punkty kontrolne. Zaliczanie punktów odbywa się w formie scorelaufu (jest dowolne). Punkt kontrolny w foksoringu składa się z mikronadajnika oraz stojaka (bez lampionu), na którym znajduje się urządzenie do potwierdzania obecności na punkcie. W momencie, gdy zawodnik znajduje się w określonym obrębie koła mikronadajnik jest słyszalny, co pozwala zawodnikowi zlokalizować za pomocą specjalnego odbiornika punkt kontrolny. Wygrywa ta osoba, która zaliczy wszystkie punkty kontrolne przewidziane dla jego kategorii w jak najkrótszym czasie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto