Intermarche Drawsko


Powrót do przeszłości – wycieczki podopiecznych Stowarzyszenia „Radość z życia”

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Jak mawiał Albert Einstein: „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia”.

Pracując na co dzień z niepełnosprawnymi dziećmi terapeuci Stowarzyszenia "Radość z życia", wiedzą, jak ważne jest urozmaicenie zajęć swoim podopiecznym. Poprzez organizację wycieczek  nie tylko sprawiają im wielką radość, ale także przekazują im w ciekawy sposób wiedzę o świecie.

Powrót do przeszłości – wycieczki podopiecznych Stowarzyszenia „Radość z życia”

Odkrywanie fascynujących miejsc, poznawanie ich historii oraz dawnej kultury nie tylko zaspokaja ciekawość dzieci, ale także jest dla nich bardzo inspirującą, twórczą przygodą. Podczas wycieczki do Muzeum PGR w Bolegorzynie, mali odkrywcy Stowarzyszenia mieli okazję poznać dawną sztukę użytkową. Państwowe Gospodarstwo Rolne, specjalizujące się niegdyś z hodowli owiec, obecnie pełni rolę muzeum, które stale zwiększa swoją kolekcję od której dzieci nie mogły oderwać oczu. Zwiedzając pierwsze i prawdopodobnie jedyne takie miejsce w Polsce ich uwagę zwróciły w szczególności dawne przedmioty codziennego użytku takie jak maszyny do liczenia i pisania, pralka Frania czy pierwszy czarno - biały telewizor. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również wyjątkowe maszyny rolnicze, obok, których żaden odkrywca nie przeszedł obojętnie.

Powrót do przeszłości – wycieczki podopiecznych Stowarzyszenia „Radość z życia”

Wyjątkową atrakcją dla dzieci była również wycieczka do uroczej wsi Stawno, w której znajduje się „Izba pod Kasztanami”, znana z Osady „Sioło” oraz pracowni rękodzieła „Sianoploty”. Dzielni odkrywcy mieli okazję podziwiać wyroby z papiernictwa, pozyskanego ze słomy i siana, wikliniarstwa i ceramiki. Czas umiliły im również zwierzęta znajdujące się w osadzie, z którymi obcowanie sprawiło im wiele radości. Wyjątkową atrakcją były dla nich także artystyczne warsztaty, w trakcie których mogli puścić wodzę fantazji, tworząc przepiękne jesienne zielniki.

Powrót do przeszłości – wycieczki podopiecznych Stowarzyszenia „Radość z życia”

Jak zauważają terapeuci Stowarzyszenia „Radość z życia” tego typu wycieczki są doskonałą okazją dla niepełnosprawnych dzieci do poznawania otaczającego ich świata, a także dawnej historii. By zapewnić swoim podopiecznym nieustanny rozwój, prócz codziennych zajęć terapeutycznych, urozmaicają im czas zwiedzając nowe miejsca i uczestnicząc w artystycznych warsztatach, które rozwijają ich kreatywność i pasję tworzenia. Takie podróże podopieczni zapamiętają na pewno na długo i nie będą mogli doczekać się kolejnych wędrówek, które pokażą im zupełnie inni świat.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto