Mistrzostwa Polski Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Fot. Stowarzyszenie Rufian Fot. Stowarzyszenie Rufian

29 września w Przedmościu w gminie Głogów odbyły się Mistrzostwach Polski Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach uczestniczyli siłacze ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Mateusz Rufkiewicz, Leszek Pasieka, Konrad Kondzierski i Mariusz Rufkiewicz. Po wielu godzinnej rywalizacji zawodnicy osiągnęli SSS Rufian Jankowo następujące wyniki:
W kategorii wiekowej junior do 23 lat bardzo dobrze spisał się Konrad Kondzierski, który zajął III miejsce oraz poprawił swój rekord życiowy na 115 kg
W kategorii wagowej do 84 kg Vice Mistrzem Polski Zachodniej został Mateusz Rufkiewicz, który wycisnął sztangę ważącą 185 kg.


W kolejnej kategorii wiekowej plus 45 lat Leszek Pasieka wycisnął sztangę 190 kg i tym samym wywalczył tytuł Mistrza Polski Zachodniej oraz III miejsce w kategorii senior do 104 kg. Z kolei Mariusz Rufkiewicz w tej samej kategorii zajął IV miejsce z ciężarem 160 kg.


Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie na realizacje zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych oraz wsparciu Macieja Krzywickiego za co zawodnicy serdecznie dziękują.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto