Intermarche Drawsko


Jaki magazyn wynająć do przechowywania żywności?

  • Napisane przez  magazyn-szczecin.pl
Jaki magazyn wynająć do przechowywania żywności?

Żywność jest specyficznym rodzajem towaru, który wymaga zapewnienia specjalnych warunków przechowywania. Dotyczy to zarówno surowców, jak i gotowych produktów przeznaczonych do bezpośredniego spożycia czy użytku. Dlatego właśnie magazyny dla żywności muszą spełnić liczne, często bardzo wyśrubowane kryteria, aby można było je dopuścić do użytkowania.

Żywność jest specyficznym rodzajem towaru, który wymaga zapewnienia specjalnych warunków przechowywania. Dotyczy to zarówno surowców, jak i gotowych produktów przeznaczonych do bezpośredniego spożycia czy użytku. Dlatego właśnie magazyny dla żywności muszą spełnić liczne, często bardzo wyśrubowane kryteria, aby można było je dopuścić do użytkowania. To właśnie magazyny żywnościowe są obiektami, które bez wyjątku wymagają szeregu pozwoleń na to, aby mogły być użytkowane. Szczególnym rodzajem magazynu są magazyny z chłodnią oraz mroźnią. Bardzo dużo tego typu nowoczesnych i funkcjonalnych powierzchni magazynowych jest na terenie Szczecina i okolic: http://www.magazyn-szczecin.pl/

Magazyn do przechowywania żywności musi stale spełniać określone warunki, a ich zachwianie standardów, jakie obowiązują w danym magazynie, może skutkować zepsuciem lub uszkodzeniem żywności, w efekcie czego nie będzie się ona nadawać do dalszego użytku. Szczególnie wrażliwe są produkty żywnościowe, które muszą być przetrzymywane w niskich temperaturach.

Te są szczególnie podatne na utratę swoich właściwości już przy niewielkich wahaniach temperatury. W kwestii wynajęcia magazynu z chłodnią należy więc zwrócić szczególną uwagę na standardy panujące w danym obiekcie. Na polskim rynku przybywa obiektów logistycznych tego typu, które mogą wynająć firmy produkujące lub obracające żywnością chłodzoną czy mrożoną.

Powierzchnia magazynowa dla żywności

Handel żywnością ulega szybkim przeobrażeniom. Dzięki szybkim środkom transportu, w tym lotniczym i morskim, żywność w dzisiejszych czasach przemierza długie odległości. Część z nich z musi być przetrzymywana w niższych temperaturach, a dla wielu grup produktów żywnościowych przetrzymywanie w niskiej temperaturze wydłuża okres trwałości.

Dzięki magazynom chłodniom możliwe jest właśnie transportowanie jedzenia na duże odległości, często pomiędzy kontynentami. Równie ważne zatem, co odpowiednie środki transportu, ważne są też miejsca, gdzie towar jest przeładowywany, czyli magazyny. W przypadku żywności wymagającej schłodzenia, na każdym etapie jej podróży konieczne jest zachowanie odpowiednio niskiej temperatury, jak również innych niezbędnych warunków. Powierzchnia magazynowa dla żywności chłodzonej jest zatem specyficzna, ponieważ w wielu wypadkach cały obiekt jest de facto chłodnią.

Magazyny z chłodnią do wynajęcia

Polskie firmy działające w branży spożywczej mają do dyspozycji coraz lepiej wyposażone magazyny. Dotyczy to zarówno producentów żywności, jak i firm zajmujących się handlem. W przypadku chęci wynajęcia magazynu chłodniczego należy jednakże zwrócić uwagę na szereg elementów istotnych dla tego, aby żywność nie uległa zepsuciu, a zachowała wysoką jakość na każdym etapie podroży z miejsca produkcji do pośrednika czy klienta.

Powierzchnia magazynowa przeznaczona do przechowywania czy przeładunku żywności musi mieć zagwarantowaną odpowiednio niską temperaturę oraz wentylację. W przypadku wielu produktów odpowiednie musi być także oświetlenie. Mimo niskich temperatur, które ograniczają możliwość rozwoju bakterii czy innych szkodliwych organizmów, ważne jest zachowanie czystości higieny. Magazyny do przechowywania tzw. żywności suchej również muszą spełniać wyśrubowane normy. W przypadku miejsc do przechowywania żywności konieczne jest zatem zachowanie standardów i niedopuszczenie do ich zachwiania.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto