Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

65 lat piłki nożnej w Czaplinku Wyróżniony

65 lat piłki nożnej w Czaplinku

65 lat piłki nożnej w Czaplinku

Wacław Mierzejewski

Przekazując do rąk kibiców i sympatyków LKS „Lech” Czaplinek niniejsze opracowanie chciałem przybliżyć informacje o powstaniu i dziejach klubu, a szczególnie piłki nożnej, na ziemi Czaplineckiej. Sięgnąłem po wiadomości o klubie, które zawarte są w jego archiwach, a także korzystałem z innych źródeł takich jak: wycinki prasowe, wspomnienia, zdjęcia. Dziękuję kolegom piłkarzom, którzy udostępnili swoje domowe albumy fotograficzne, szczególne podziękowania należą się także rodzinom nieżyjących już działaczy i piłkarzy za pomoc w opracowaniu tego tekstu. Z braku możliwości dostępu do innych materiałów, zdjęć i dokumentów – materiał ten ma pewne luki, za które przepraszam. Liczę na to, że kolejne wydanie np. za pięć lat będzie ciekawsze i bogatsze. Dlatego już dziś zachęcam do spisywania wspomnień, wyszukiwania zdjęć i innych pamiątek, aby przedłużyć życie wszystkim tym, którzy są, lub powinni być wymienieni.

Rozmiar: 4,6 MB

Autor: Wacław Mierzejewski

Wspomnienia, zdjęcia, dokumenty i inne materiały: Zygmunt Dyśkowski, Zygmunt Pawłowicz, Henryk Aleszko, Marian Hajdukiewicz, Wiesław Krzywicki,  Paweł Hajdukiewicz, Jerzy Gański, Władysław Wojtowicz., Zbigniew Kibitlewski,  Ryszard Handel

Współpraca: Janusz Ziętkiewicz, Wojciech Pauliński, Filip Skowron, Przemysław Pauliński, Czaplinecki Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czaplinku, Urząd Miejski w Czaplinku.

Wydawnictwo: 

ISBN:

Liczba stron: 39

Wydana: Czaplinek, Lipiec 2010

Wydanie: I

Nakład:

Ostatnio zmienianysobota, 27 lipiec 2013 11:01
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej