Złocieniec planuje zagospodarowanie terenu nad rzeką Drawą

  • Napisane przez  Beata Borzeska
Mapa UM Złocieniec Mapa UM Złocieniec

Dzisiaj Złocieniec poinformował o swoich planach dotyczących zagospodarowania terenu Drawą.
„W związku z planami zagospodarowania terenu wzdłuż rzeki Drawy pomiędzy mostami na ul. Połczyńskiej i Staszica, w roku 2017 podjęliśmy decyzję o przygotowaniu dokumentacji technicznej pod inwestycję. Podstawowym założeniem było stworzenie jednolitego ciągu spacerowego wzdłuż rzeki Drawy, z atrakcyjnymi miejscami wypoczynku oraz ścieżką edukacyjną i miejscem do zabaw fizycznych. Innowacyjność pomysłu polegać będzie na ustawieniu urządzeń, za pomocą których, dzięki prawom fizyki będzie można bawić się złudzeniami optycznymi, przyciąganiem ziemskim, dźwiękiem czy też innymi prawidłowościami naukowymi. Również związanymi z wodą, płynącą w rzece.” – prezentują urzędnicy

Projekt będzie podzielony na III etapy.

W pierwszym etapie powstanie jednolity ciąg spacerowy wraz z oświetleniem, ławkami, dużym placem zabaw przy parkingu ul. 11-go Listopada. Powstaną miejsca parkingowe przy stanicy oraz slip wraz z dogodnym dojazdem dla transportu kajaków.
Wjazd na ścieżkę będzie prowadził trasą POD mostem na ul. Połczyńskiej. Wykonane będą bezpieczne schody przy wzgórzu zamkowym z łagodnym zjazdem w stronę mostu. Przy moście na ul. Staszica będzie usytuowany drugi slip dla kajaków.
Drugi etap dotyczy trasy od mostu Staszica wzdłuż bloków wzgórzem na skarpie do ul. Targowej i Krętej, schodami w dół przy tak zwanej „górce doktora”. Szczególnie atrakcyjnie ma być zagospodarowany plac na zapleczu budynku Sali widowiskowej i terenu przyległego z widokiem na Drawę. Ma być przygotowany taras widokowy przy parkingu koło kościoła.
W trzecim etapie zagospodarowany ma być park z nową aleją wiązów i nowymi ścieżkami. Mają powstać nowe nasadzenia i przygotowana ma być ostoja dla dzikiej zwierzyny.
Most, ze względu na swoją specyfikację, stan techniczny oraz koszty, ma być wykonany niezależnie w miarę możliwości czasowych i finansowych.
Obecnie projekt jest na etapie uzyskania pozwolenie na budowę całości zadania oraz złożony został przez UM Złocieniec wniosek o dofinansowanie I etapu na kwotę łącznie ok. 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Zachodniopomorskiego.

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto