W Kaliszu Pomorskim razem z burmistrzem czytali „Przedwiośnie”

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Fot. Urszula Miłoszewska Fot. Urszula Miłoszewska

7 września na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyła się VII edycja Narodowego Czytania z udziałem Burmistrza Kalisza Pomorskiego Pana Michała Hypkiego. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywała się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, co z pewnością miało znaczny wpływ na wybór literatury.


W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie „Przedwiośnia”. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Pragnę wyrazić podziękowanie Pani Teresie Lisieckiej i Panu Michałowi Hypkiemu Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego za odczytanie fragmentów lektury. Podziękowania kieruję również do wszystkich Państwa, którzy tego dnia przybyli na pałacowy dziedziniec, by wraz z Biblioteką Publiczną w Kaliszu Pomorskim celebrować ten poranek w nurcie patriotyzmu.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto