Wypalili drzewa nad jeziorem Lubie

  • Napisane przez  SM Drawsko
Wypalili drzewa nad jeziorem Lubie

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Straży Miejskiej w Drawsku Pomorskim wraz z pracownikami drawskiego ratusza dokonywali posezonowej kontroli miejsc wypoczynku i rekreacji. Podczas prowadzonych działań w Gudowie na brzegu jeziora Lubie, w pobliżu plaży ujawniono nadpalone drzewa. W wyniku przeprowadzonych oględzin ustalono, że proceder mógł trwać na przestrzeni ostatnich dni i prawdopodobnie było to celowe podpalenie, które miało poskutkować zniszczeniem drzew i odsłonięciem linii brzegowej. Działanie to nie tylko wyrządziło szkody przyrodzie, ale również wpłynęło na zagrożenie dla osób postronnych.

Drzewa zostały osłabione i grożą upadkiem. W tej sprawie podjęte zostaną dalsze czynności zmierzające do ustalenia sprawy. Warto zaznaczyć, że na sprawcę może zostać nałożona kara administracyjna w wysokości sięgającej nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Wszystkie osoby, które mają wiedzę i mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tego procederu proszone są o kontakt z drawską Straż Miejska pod numerem tel. 782 303 217

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto