Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Sława z kompletem punktów. Calisia przegrywa 1:3

• Napisane przez  Calisia Kalisz Pomorski

W 3 kolejce Calisia Kalisz Pomorski przegrała na własnym stadionie z Sławą Sławno 1:3 (0:1). Goście wyszli na prowadzenie już w 5 minucie na strzał z około 25 metrów zdecydował się Kruczyński. Goście wykazali się dużym spokojem, grali bardzo dobrze w obronie i czekali na swoje sytuacje. Mimo iż w pierwszej połowie nie było ich za dużo z obu stron to na szczęście gospodarzy piłka po strzałach przyjezdnych mijała za każdym razem bramkę.

Calisia przy odrobinie szczęścia mogła do przerwy doprowadzić do remisu, najpierw z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Twarkiewicz, później Mazur zmarnował sytuację sam na sam. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, częściej na połowie rywala byli zawodnicy Calisii mimo to nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji. Zawodnicy Sławy w ostatnim kwadransie gry wykorzystała błędy obrońców i dwukrotnie umieścili piłkę w bramce (Marciniak 75’ oraz Scisło 80’). Gospodarzy było stać jedynie na bramkę honorową. W 88 minucie podanie debiutującego Rdzanka wykorzystał Wasiuta.

W środę Calisia zagra w Świerczynie z Drzewiarzem w ramach II rundy Pucharu Polski KOZPN.

Calisia: 27. Paszkiewicz Tomasz - 18. Wasiak Adrian, 16.Halamus Norbert, 7. Pawluczuk Paweł, 21. Łacinnik Tymoteusz - 26. Mikołajczyk Łukasz, 19. Radysz Dawid - 32. Mazur Bogdan (46'), 20. Czarnojan Jan (68'), 8. Pawluczuk Mateusz (77') - 2. Twarkiewicz Mateusz
Ławka rezerwowych: 3. Czarnojan Paweł, 9. Wasiuta Michał (68'), 10. Pawluczuk Bartosz, 11. Rdzanek Maciej (46'), 14. Literski Arkadiusz (77'), 42. Barna Kamil, 44. Stanisławek Kamil
Zółte kartki: Pawluczuk P.