Roszady w Kaliszu Pomorskim: Nowy przewodniczący rady miejskiej, zastępca burmistrza, dyrektor i zastępca w PGKiM

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski
Fot. Archiwum DSI Fot. Archiwum DSI

W miniony piątek odbyła się nieplanowana sesja Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, na której rezygnację z mandatu radnego i funkcji przewodniczącego rady złożył Zbigniew Chołuj.
Jego rezygnację przyjęto 14. głosami „za” przy jednym wstrzymującym się.

Nowym przewodniczącym wybrano Pawła Kulbackiego.

Paweł Kulbacki jako jedyny ze zgłoszonych trzech kandydatów na przewodniczącego kaliskiej RM wyraził na to zgodę. Nie wyrazili jej natomiast: Tadeusz Błądek (zgłoszony przez Grażynę Rulewicz) oraz Zbigniew Witek (zgłoszony przez Szczepana Burzyńskiego). W tajnym głosowaniu Pawła Kulbackiego poparło dziewięciu radnych, przeciw było czterech, natomiast dwóch nie oddało kart.

Zbigniew Chołuj dyrektorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kaliszu Pomorskim, jego zastępcą Tomasz Kołtun.

Rezygnacja Zbigniewa Chołuja była spowodowana powołaniem go przez burmistrza Michała Hypkiego na stanowisko dyrektora Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kaliszu Pomorskim, czego nie można łączyć ze sprawowaniem mandatu radnego. Tę zmianę zapoczątkował rozstrzygnięty kilka dni temu konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora PGKiM, który wygrał dotychczasowy zastępca burmistrza Tomasz Kołtun.

Tadeusza Sochacki nowym zastępcą burmistrza

Stąd jako swojego nowego zastępcę Burmistrz powołał dotychczasowego dyrektora PGKiM Tadeusza Sochackiego, co spowodowało konieczność obsadzenia jego stanowiska przez nową osobę, czyli Zbigniewa Chołuja.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto