Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

IV Akademia Umiejętności – sport, rekreacja, wypoczynek Dźwirzyno 2018

  • Napisane przez  Piotr Augustyniak
Fot. Piotr Augustyniak Fot. Piotr Augustyniak

Dźwirzyno. Zakończyła się czwarta edycja Akademii Umiejętności organizowanej przez Akademię Generowania Sukcesów i Talentów Piotr Augustyniak z Wierzchowa. Jest to forma obozu połączona z zajęciami sportowymi, rekreacyjnymi, tanecznymi, wypoczynkiem, plażowaniem, opalaniem się i kąpielą w Morzu Bałtyckim. Podczas trwania Akademii uczestnicy mają możliwość spotkania się z wyjątkowymi ludźmi, którzy przekazują im wiedzę na temat swojej pasji, odpowiadają na pytania i prezentują sprzęt, którego używają podczas swoich eskapad a także materiały filmowe.

W tym roku dzieci i młodzież brały udział w dwóch grupach treningowych: piłki nożnej oraz unihokeja, na których dominowały zajęcia z techniki indywidualnej oraz elementy taktyki gry zespołowej. Trzecią grupę utworzyli uczestnicy zajęć tanecznych z elementami zumby oraz  gier i zabaw, a także nordic walking.

Wypoczynek, który miał na celu naładowanie akumalatorów na zbliżający się rok szkolny połączony był przede wszystkim z plażowaniem i morską kąpielą, ponieważ woda w morzu osiągnęła cudowną temperaturę 21 stopni. Na plaży odbywały się także zajęcia integracyjne, zawody sportowe oraz zabawy i gry na wesoło. Nad bezpieczeństwem amatorów kąpieli czuwała Pani Ratownik z Piły, której należą się podziękowania i gorące pozdrowienia z Wierzchowa.

Na obozie nie mogło zabraknąć codziennych typowych zajęć obozowych dotyczących wdrażania do samodzielności oraz utrzymywania czystości. Swoją energię dzieci i młodzież zostawiły także na deskach „ Dyskoteki w Podgrzybku”, gdzie nie tylko wspaniale się bawili, ale również prezentowali wymyślone przez siebie układy taneczne.

Akademia Umiejętności jest otwarta na innych ludzi. W roku ubiegłym gościem był Hiszpan Javier oraz zawodnik futbolu amerykańskiego. Spotkania z nimi były bardzo interesujące i owocne, ponieważ z pierwszym gościem można było porozmawiać w języku angielskim, czyli sprawdzić swoją umiejętność porozumiewania się w tym języku w praktyce, a drugi gość przyswoił członkom Akademii zasady gry w futbol amerykański i zagrał z nimi mini-mecz.

W tym roku  swoją obecnością Akademię zaszczycili zawodnicy Jedynki Trzebiatów, którzy rozegrali trzy mecze towarzyskie w unihokeja.

Kolejnym gościem był Pan Marek Kempa z Bydgoszczy, który jest płetwonurkiem i bardzo ciekawie opowiedział o swojej pasji oraz zaprezentował cały sprzęt nurka, a także pokazał bardzo ciekawy materiał filmowy ze swoich wycieczek w głąb mórz i innych atrakcyjnych miejsc do nurkowania.

Pan Henryk Cirocki z Trzebiatowa jest alpinistą i mimo swojego wieku (78 lat) planuje kolejną wyprawę na szczyt o wysokości ponad 5000 metrów. Przekazał młodzieży dużo cennych wskazówek dotyczących chodzenia po górach, które zostaną wykorzystane w roku przyszłym na I Górskiej Akademii Umiejętności (lipiec 2019), natomiast Jubileuszowa V Akademia Umiejętności odbędzie się w dniach 2.08-10.08.2019

Poniżej prezentujemy kilka fotografii z letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z powiatu drawskiego i Bydgoszczy w Dźwirzynie. 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej