Letnia zabawa w drawskim parku Chopina – było sportowo i muzycznie

• Napisane przez  DSI

W sobotę (18 sierpnia) w Parku Choina w Drawsku Pomorskim zaplanowano atrakcje już od samego rana i miały one trwać do wieczora. W imprezie wzięli udział także wojska USA.

W pierwszej kolejności odbyły się imprezy sportowe

Na boisku sportowym „Orlik 2012” w Parku Chopina już od godziny 1000 rozgrywany był Turniej Piłki Nożnej. Udział wzieło 6 drużyn. Turniej rozgrywany został systemem „każdy z każdym”.

• VI miejsce – CSWL DRAWSKO.

Cztery najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Mecze sędziowane były przez Eugeniusza Terleckiego.

Godzinę później rozpoczął się Turniej Koszykówki. Tu rywalizowało także 6 drużyn. Oto wyniki:

• I miejsce – WHOŚ NEXT,
  • II miejsce – ZDR,
  • III miejsce – WARHORSE,
  • IV miejsce – DREAM TEAM,
  • V miejsce – ILLUMANTII,
  • VI miejsce – BESTIE DISE.

Cztery najlepsze drużyny nagrodzone zostały medalami i dyplomami natomiast drużyna, która zajęła I miejsce uhonorowana została dodatkowo pucharem. Mecze sędziowane były przez Włodzimierza Rutkowskiego i Marcina Wilińskiego.

Oficjalne otwarcie imprezy dokonane zostało przez Zastępcę Burmistrza Drawska Pomorskiego Marka Tobiszewskiego, Dowódcę Wojsk Amerykańskich podpułkownika Timothy J. Fergusona oraz mjr Tomasza Andrzejczaka z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Pracownicy referatu promocji UM w Drawsku Pomorskim przygotowali dla panów kilka konkurencji sportowych.

Na kortach miejskich o godz. 1400 rozpoczął się singlowy turniej tenisa ziemnego. Najlepszy był Kazimierz Pokutyński reprezentujący Radę Miejską w Drawsku Pomorskim, drugie miejsce wywalczyła  Eva Sung z wojsk amerykańskich, trzecie Karol Suwada z CSWL Drawsko.

W grach deblowych pierwsze miejsce wywalczyli Marek Tobiszewski i Małgorzata Piłatowska z drawskiego ratusza, drugie Thimothy J. Ferguson i Gary Bostic z armii USA, natomiast trzecie miejsce zajęli Tomasz Andrzejczak i Rajmund Jurewicz z drawskiego garnizonu. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary   i dyplomy.

III Drawskie Zawody Street Workout rozpoczęły się o godz. 1500 na urządzeniach przy boisku „Orlik 2012”. Po zaciętej rywalizacji najlepiej uplasował się Dawid Gołąb ze Stargardu, drugie miejsce zajął Adrian Olczyk ze Stargardu i na trzecim miejscu Artur Szyszczakiewicz – reprezentant  Drawska Pomorskiego. Zawodnicy uhonorowani zostali pucharami i dyplomami. Konkurencje oceniał sędzia główny  Łukasz Siewielec

Imprezy sportowe były wspierane przez firmy. DECATLON Sp. z o.o. Szczecin Prawobrzeże ufundowała bony za trzy pierwsze miejsca w III Drawskich Zawoda Street Workout.

Po raz kolejny w imprezę włączyła się firma Alsat i dystrybutor NC+ organizując dla dzieci konkurencje sportowe, gdzie dzieci nagradzane były drobnymi upominkami.

Przez cały dzień Amerykanie prezentowali w parku wozy bojowe.

Kiedy kończyły się ostatnie imprezy sportowe na scenie pojawił się zespół Private Dancer – Cover Band, a mieszkańcy mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych. Dla dzieci przygotowano dmuchańce i malowanie buziek.