Rozbój w Złocieńcu

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk

Złocienieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 41-latku. Pobili człowieka bo chcieli odebrać mu telefon. 

W piątkowy wieczór 41-letni mieszkaniec Złocieńca wybrał się do jednego z miejscowych lokali. Kiedy wyszedł na zewnątrz zaatakowało go dwóch mężczyzn. Napastnicy zaczęli bić go po twarzy i dusić. Zabrali mu również telefon komórkowy. Jeden ze świadków tego zdarzenia poinformował telefonicznie policjantów, że przed lokalem doszło do szarpaniny. Mundurowi na miejscu zdarzenia zatrzymali 28-latka, przy którym jednak nie znaleźli skradzionego telefonu. Jak wykazało badanie alkotestem mężczyzna w swoim organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Jego starszy kolega przez przyjazdem policji uciekł. 29-latek do policyjnego aresztu trafił już następnego dnia.

To przy nim funkcjonariusze znaleźli  komórkę, którą w wyniku rozboju zabrał 41-latkowi. Obaj napastnicy usłyszeli już zarzut dokonania rozboju. Wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej