Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodziła swoje swięto

  • Napisane przez  SP

W lipcu swoje święto obchodzi 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Z tej okazji 26 lipca 2018 r. odbyły się ekstremalne zawody sprawnościowe, w których rywalizowało 13 drużyn w 5 osobowych składach. W rozstrzygnięciu zawodów uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.
Przeciąganie opony czołgając się na odległość 50 m, pokonywanie rzeki Drawy różnymi sposobami, pływanie sztafetowe, postawienie namiotu NS 10 czy pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej - to tylko kilka konkurencji jakie rozegrano w zawodach. Trasa pokonywana w umundurowaniu polowym na dystansie ponad 10 kilometrów w temperaturze ponad 30 stopni była nie do przezwyciężenia dla zwykłego śmiertelnika.
Na wysoki poziom trudności zawodów składało się wiele czynników: wysoka temperatura, stopień trudności konkurencji oraz przerastające ludzkie siły zmęczenie. Mimo tych trudności wszystkie drużyny ukończyły zawody. Starosta oraz dowódca jednostki pułkownik Artur Pikoń wręczyli zwycięzcom medale i materiały promocyjne Powiatu Drawskiego.


Starosta uczestniczył również we mszy świętej w kościele garnizonowym p.w. Św. Augustyna w Złocieńcu odprawionej w intencji żołnierzy, pracowników wojska 2 Brygady Zmechanizowanej oraz ich rodzin i bliskich.
27 lipca w koszarach 2 Brygady odbyły się oficjalne obchody święta jednostki. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez szefa sztabu 2 Brygady generałowi Dariuszowi Górniakowi, który reprezentował 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną. Po przeglądzie pododdziałów, przy dźwiękach hymnu narodowego, podniesiono na maszt flagę państwową.
Święto jednostki to także okazja do docenienia zasług pracowników wojska i żołnierzy. Wręczono awanse, odznaczenia oraz nagrody.
Ceremonia przekazania i objęcia obowiązków Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej, gdzie Dowódca pułkownik Artur Pikoń przekazał sztandar swojemu następcy pułkownikowi Arkadiuszowi Szkutnikowi była szczególnie wzruszającym momentem podczas całej uroczystości. Starosta Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski podziękowali pułkownikowi Pikoniowi za dotychczasową współpracę i życzyli dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej