Inspirujące wakacje

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Fot. Maciej Słomka Fot. Maciej Słomka

Wydawać by się mogło że wakacje to nie koniecznie czas na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Kanikuła to swoboda i relaks.

Podróże – te bliskie i te dalekie - gwarantują nam zarówno relaks jak i najlepszą naukę. Rodzinny wyjazd do Chorwacji, wakacje we Włoszech czy plażowanie i zwiedzanie Hiszpanii – z każdej podróży wrócimy bogatsi o doświadczenia i pełni sił i motywacji do działania.

Ciekawość popycha nas jednak do działania, chcemy poznawać nowe miejsca, ludzi, zwyczaje, historię.
Kolejny raz Stowarzyszenie Nasza Świerczyna współpracujące z niemieckim Stowarzyszeniem Frauen und Familie Prenzlau e.V. zaprosiło do udziału w Kolorowym Obozie Polsko – Niemieckim dzieci i młodzież ze Świerczyny oraz innych miejscowości województwa.


Dwie grupy odbiorców Polacy i Niemcy wspólnie realizowali program obozu, wzajemnie się poznawali, wymieniali doświadczenia, ucząc się przy tym języka sąsiada.
Uczestnicy obozu mieli do swojej dyspozycji hotel wraz z przyległym terenem, plac zabaw i boisko.
Organizatorzy pobyt uczynili inspirującym proponując niecodzienne zajęcia - grawerowanie szkła, szycie zabawek, stworzono teatrzyk lalkowy, malowano maski.
Zajęcia kreatywne nie były jedyną atrakcją pobytu, aktywnie spędzano czas rywalizując w mini olimpiadzie, odkrywano uroki parku trampolin, ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem w Prenzlau.
Niecodziennym przeżyciem dla dzieci była możliwość obcowania ze zwierzętami w papugarni jak i w mini zoo.
Współpraca miedzy organizacjami trwa zaledwie od roku, a już wspólnie zrealizowano kilka projektów, które dawały uczestnikom mnóstwo wrażeń, zawiązało się wiele przyjaźni.
Proponowany młodym ludziom program rozwija nie tylko ich kreatywność i zainteresowania ale także uczy ich szacunku dla innych ludzi.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto