Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sekretne życie Drawy

  • Napisane przez  Monika Kuczyńska
Fot. Aga Świerczek, Ela Kordek Fot. Aga Świerczek, Ela Kordek

Grupa „Twórcza Drawa” rozpoczęła realizację projektu „Sekretne życie Drawy”.  Warsztaty malarstwa wielkoformatowego to pierwsze działania, które aktywiści rozpoczęli już od piątku 13 lipca.

Uczestnicy warsztatów pracują na obrazach o wielkości 2x3 metry.  Inspiracją jest rzeka, natura i przyroda.  Podsumowaniem działań artystycznych będzie wernisaż wystawy, na który zapraszamy w środę 25 lipca o 18.00.

Prac szukajcie wysoko, ale nie w chmurach tylko na dachach infrastruktury turystycznej znajdującej się na polu biwakowym nad Drawą.

Sekretne życie Drawy

Warsztaty prowadzi Agnieszka Świerczek absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawę w plenerze będziecie mogli obejrzeć do końca sierpnia.

Jesienią planowane są kolejne działanie, pt. ”Akcja szablon”. To warsztaty plastyczne z techniki graficznej, podczas których uczestnicy stworzą kompozycje za pomocą kontrastu i akcentu kolorystycznego oraz samodzielnie wykonają matrycę  i wykonają odbitkę przygotowanego szablonu. Podsumowaniem akcji będzie objazdowy wernisaż prac, które pokażemy w złocienieckich świetlicach wiejskich.

Sekretne życie Drawy

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego.

Sekretne życie Drawy
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej