Okazuje się, że nasz urząd skarbowy nie jest taki straszny – dostał nagrodę

  • Napisane przez  Paweł Nowakowski
Okazuje się, że nasz urząd skarbowy nie jest taki straszny – dostał nagrodę

Przedsiębiorcy już po raz 16. wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe. W konkursie oceniano jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. W tegorocznej edycji wyróżniono 72 urzędy skarbowe. Nasz urząd urząd skarbowy już po raz ósmy został wyróżniony.Oto informacja jaką otrzymaliśmy z Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim.

Z tego miejsca Naczelnik Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim bardzo dziękuje przedsiębiorcom za wypełnienie i złożenie ankiet konkursowych oraz okazane zaufanie, to cieszy i daje dużo satysfakcji.

Na dobrą opinię i zaufanie klientów, szczególnie takich wymagających jakimi są przedsiębiorcy nie jest łatwo zasłużyć. Nam udaje się to już od kilku lat. Klienci doceniają nas za wysokie standardy obsługi, profesjonalizm, kompetencje, oraz budowanie życzliwych, ludzkich relacji. Właściwe relacje z przedsiębiorcami są dla nas bardzo ważne. Przedsiębiorcy są ”kołem zamachowym gospodarki”, to nasi najważniejsi klienci i zależy nam na ich profesjonalnej obsłudze w przyjaznej atmosferze.

Okazuje się, że nasz urząd skarbowy nie jest taki straszny – dostał nagrodę

Dobra opinia i zaufanie klientów motywują nas do dalszego promowania wysokich standardów obsługi oraz tworzenia w kontaktach z przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.

Laureatami konkursu w naszym województwie zostały także:

  • Urząd Skarbowy w Białogardzie
  • Urząd Skarbowy w Choszcznie
  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie
  • Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie
  • Urząd Skarbowy w Kołobrzegu
  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" odbyła się 29 czerwca 2018 r. w siedzibie Business Centre Club. 72 urzędy, wyróżnione przez przedstawicieli biznesu, może posługiwać się tym tytułem przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Wśród nagrodzonych znalazły się dwa urzędy, które po raz 16. otrzymały wyróżnienia. Są to Urząd Skarbowy w Łukowie oraz Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Najwięcej urzędów skarbowych nagrodzono w województwie mazowieckim.

Przyjazna administracja kluczowym partnerem dla biznesu

Wiceminister finansów Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś, gratulując naczelnikom nagrodzonych urzędów, podkreślił znaczenie dobrych relacji pomiędzy administracją skarbową i przedsiębiorcami. „Relacje między administracją skarbową, a biznesem powinny być profesjonalne, oparte na zaufaniu i dobrej komunikacji. Jako Szef Krajowej Administracji Skarbowej i były przedsiębiorca chciałbym podkreślić, że założeniem programowym Krajowej Administracji Skarbowej jest ochrona uczciwego biznesu i zapewnienie uczciwej konkurencji w relacjach gospodarczych. Wspieramy legalnie działających przedsiębiorców i mamy pewność, że w ten sposób zabezpieczymy budżet państwa bo uczciwe firmy nie uchylają się od płacenia podatków i innych danin publicznych." powiedział minister Marian Banaś. Szef KAS zaznaczył też, że powstanie Krajowej Administracji Skarbowej zmieniło zasady działania urzędów skarbowych na bardziej przyjazne dla podatników. „Obecna filozofia działania organów skarbowych opiera się na analityce będącej podstawą do wszczynania kontroli. Dzięki temu ogólna liczba kontroli u podatników w 2017 r w stosunku do 2016 r. zmniejszyła się o blisko 50%. Rozwinęliśmy kanały komunikacji elektronicznej, dbamy o prosty i zrozumiały język w kontaktach z przedsiębiorcami" – dodał.

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski przekazując gratulacje wyróżnionym powiedział, że Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy ma duże znaczenie, ponieważ to przedsiębiorcy oceniają poszczególne urzędy skarbowe, jak im się na co dzień z urzędami współpracuje. „Wspólna inicjatywa Business Centre Club i Ministerstwa Finansów poprawia relacje między przedsiębiorcami a urzędnikami skarbowymi, od których jakość tej współpracy na co dzień zależy" – dodał prezes BCC.

W imieniu nagrodzonych organizatorom konkursu podziękowała naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku - Białej Sylwia Juraszek.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto