„Czaplineckie Szuwary” - Piknik w tataraku

  • Napisane przez  SP

Nad jeziorem Czaplino odbył się I Letni Piknik Artystyczno-Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Czaplineckie Szuwary” zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Celem pikniku było zainteresowanie osób niepełnosprawnych dawnymi zwyczajami i obrzędami świętojańskimi oraz integracja osób niepełnosprawnych z terenu powiatu drawskiego i powiatów ościennych. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie Krystian Ignacak. Wśród obecnych znaleźli się Starosta Drawski oraz Burmistrz Czaplinka.

Niezwykły dzień rozpoczął się od wystąpień artystycznych przygotowanych przez podopiecznych wszystkich zaproszonych placówek. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Barwic, Wałcza, Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczko” z Barwic, Domu Pomocy Społecznej z Darskowa, Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy – Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego z Drawska Pomorskiego i jego filii w Złocieńcu, Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „Ametyst” z Czaplinka oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca” z Czaplinka. Wszystkie występy nawiązywały do tematyki Nocy Świętojańskiej.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Wykonane wianki na zakończenie zostały puszczone na wodę. Na zgromadzonych gości czekał poczęstunek, między innymi kiełbaski z grilla, domowe ciasta oraz świeże owoce.

Wszystkim artystom, którzy swoimi występami uświetnili piknik, przybyłym gościom oraz osobom zaangażowanym w organizację „Czaplineckich Szuwar” serdecznie dziękujemy.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto