Ryboterapia – jedyne zajęcia w Polsce tylko u nas

  • Napisane przez  SP

17 maja odbyły się zajęcia promujące Program Ryboterapia w Zespole Placówek Edukacyjno –Terapeutycznych w Bobrowie.
To pierwsze w Polsce zajęcia Programu Ryboterapii. Ich organizatorami było Stowarzyszenie Turystyczno – Wędkarskie „Wędkarskie opowieści” oraz Klub Wędkarski „Ongoing Fishing” Złocieniec wspólnie z Norbertem Stolarczykiem – „Wędkarze Bez Barier”.
Wychowankowie bobrowskiej placówki mogli posłuchać o zachowaniu się nad wodą, zapoznać się z pięcioma metodami połowu ryb, uczestniczyli również w zajęciach rzutowych oraz prezentacji przynęt spinningowych. Najwięcej radości dało im samo wędkowanie. Udało się złowić kilka fajnych okoni i leszczy. Dla większości wychowanków był to pierwszy kontakt z wędkarstwem.


Uczestnicy zajęć dzięki środkom pozyskanym z Powiatu Drawskiego i Miasta Złocieniec oraz środków własnych STW „Wędkarskie Opowieści” zostali obdarowani koszulkami oraz sprzętem wędkarskim i zanętami. Ośrodek został oznakowany jako przyjazny dla Wędkarzy Bez Barier.
Czasopismo Wiadomości Wędkarskich objęło program patronatem medialnym. Relacja z ryboterapii ukaże się na łamach WW oraz na stronach internetowych Wędkarzy Bez Barier.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto