13-ty radosny dla nawigatorów - czyli o XIII edycji Rajdu Bobra

  • Napisane przez  SP
13-ty radosny dla nawigatorów - czyli o XIII edycji Rajdu Bobra

Trzynastego maja br. odbyła się XIII edycja Rajdu Bobra – turystycznego rajdu nawigacyjnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.
Tego dnia dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory uczestników. Ponad czterdzieści osób stawiło się o godz. 9.00 na parkingu przy budynku starostwa. Po otrzymaniu notatek nawigacyjnych (roadbooki) i krótkiej odprawie wyruszyli w trasę, która w tym roku wiodła głównie przez bezdroża powiatu świdwińskiego.


Po drodze uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań, m.in. odnalezienie namalowanych na drzewach SPK, które utworzyły hasło, odnalezienie w lesie charakterystycznych kopców ziemnych, odnalezienie wykonanych na drzewach i kamieniach napisów i wykonanie z tymi napisami selfi, wejście na wieżę i przeliczenie liczby stopni prowadzących na górę. Tradycyjnie każda załoga musiała wykonać zadanie medyczne i sprawnościowe. Niektóre z nich przysporzyły uczestnikom nieco trudności, jednak nasi rajdowcy nie poddawali się i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Każda załoga otrzymała również zestaw zdjęć przedstawiających obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść na odpowiednie miejsce w roadbook’ach.
Wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe, które wręczył wicestarosta – Jacek Kozłowski.
Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto