Stowarzyszenie „Złoty Wiek” stworzyło Turniej Brydża Sportowego im. Dionizego Grząśko

  • Napisane przez  Danut Sycz
pixabay.com pixabay.com

I Turniej Brydża Sportowego im. Dionizego Grząśko w Drawsko Pomorskie pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego
W dniu 23 kwietnia 2018 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drawsku Pomorskim zorganizował I-szy Turniej Brydża Sportowego par mikstowych oraz zawody w grach towarzyskich Scrabble i Rummikub. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Drawska Pomorskiego.
W imprezie uczestniczyli członkowie stowarzyszenia, mieszkańcy gminy Drawsko Pomorskie i Ostrowic oraz pary brydżowe ze Złocieńca z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Turniej odbył się w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Za pomoc w organizacji turnieju organizatorzy dziękują Dyrektor Renacie Żołądkiewicz i pracownikom. Puchary dla zwycięzców ufundował Wiceburmistrz Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski, a nagrody sponsorował Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej OVA-MED z Drawska Pomorskiego. Impreza została dofinansowana ze środków otrzymanych z Powiatu Drawskiego w ramach zleconego zadania publicznego:„ Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym - Organizacja życia kulturalnego osób w wieku emerytalnym, integracja środowiska seniorów ”.


Turniej Brydża jest kontynuacją dzieła Dionizego Grząśko, społecznika i Honorowego Obywatela Drawska Pomorskiego. Jego zaangażowanie w propagowanie gry w brydża wśród emerytów zaowocowało powstaniem silnej sekcji brydżowej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W każdy wtorek i czwartek brydżyści oraz gracze w Scrabble i Rummikub spotykają się Domu Kultury, by uczestniczyć w towarzyskiej rywalizacji. Idea organizacji Turnieju to okazja sprawdzenia swoich umiejętności oraz zachęcanie innych emerytów do ciekawego spędzania czasu wolnego.
Podczas Turnieju 9 par rozegrało 18 partii brydżowych, I-wsze miejsce zajęła para Zofia Grząśko i Jan Stankiewicz, II miejsce Danuta i Radosław Sycz, III miejsce Halina Błaszczyk i Bogdan Kamiński. Zwyciężczynią w grze w Scrabble została Teresa Jankowska, II miejsce zajęła pani Janina Bojko. Rywalizację w Rummikub wygrała Krystyna Pietrasik, a II miejsce wywalczył Mirosław Kowalik.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto