Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Złocieńcu

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Złocieńcu rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w Kościele pw. WNMP w Złocieńcu z udziałem władz samorządowych, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, kombatantów ze sztandarami, przedstawicielami szkół z pocztami sztandarowymi, organizacji, zakładów pracy, harcerzy oraz mieszkańców Złocieńca.

Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy tablicy pamiątkowej Marszałka J. Piłsudskiego i pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu gdzie odbyły się główne uroczystości. Po odegraniu hymnu przez Złocieniecką Orkiestrę Dętą, przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosław Kacianowski. Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie apelu poległych przez majora Macieja Wiśniewskiego oraz oddanie salwy honorowej przez kompanię honorową 2 BZ im. Marszałka J. Piłsudskiego w Złocieńcu. Uroczystość zakończył przemarsz kompanii honorowej.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej