Strażacy za pieniądze z budżetu obywatelskiego Złocieńca już wyposażeni. Są szczęśliwi, ale wygrywają wszyscy

 • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Fot. Sebastian Kuropatnicki Fot. Sebastian Kuropatnicki

3 maja w siedzibie Ochotniczej Straż Pożarnej w Złocieńcu, burmistrz Krzysztof Zacharzewski dokonał  oficjalnego przekazania sprzętu zakupionego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Złocieniec na 2018 rok. Łączna wartość projektu wyniosła 99 970,00 zł.

Projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa w Gminie Złocieniec zgłoszony przez Łukasza Sołtys uzyskał największą ilość 1412 głosów wśród głosujących mieszkańców Złocieńca. W ramach projektu zakupiono:

 1. Defibrylator AED
 2. Szafka zewnętrzna na defibrylator AED
 3. Defibrylator AED – wersja treningowa
 4. Zestaw fantomów
 5. Zestaw do resuscytacji Krążeniowo Oddechowej 6 x 4 (ochrona osobista)
 6. Zestaw do resuscytacji Krążeniowo Oddechowej 10 x 10 (ochrona osobista)
 7. Hełmy Strażackie
 8. Rękawice strażackie
 9. Mundury bojowe
 10. Zestaw ratownictwa wodno - lodowego

Ogólnodostępny Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) zostanie zainstalowany na ścianie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu. Defibrylator będzie zamontowany w skrzynce podłączonej do prądu, która w razie ujemnych temperatur będzie go podgrzewała,  a w przypadku temperatur dodatnich chłodziła.

Defibrylator treningowy będzie wykorzystywany do szkolenia mieszkańców oraz uczniów szkół i dzieci z przedszkoli odwiedzających jednostkę OSP.  Nowe hełmy, mundury bojowe i rękawice zastąpią stary wyeksploatowany sprzęt a zestaw do ratownictwa wodno – lądowego pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na naszych wodach.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej