Kurtka czy kombinezon – kwestia preferencji czy stylu jazdy

  • Napisane przez  motovit.com.pl
Kurtka czy kombinezon – kwestia preferencji czy stylu jazdy

Wybór pomiędzy kurtką a kombinezonem w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji motocyklisty. W obydwu przypadkach mamy do wyboru zarówno odzież wykonaną z tworzyw sztucznych jak i skóry naturalnej. Decyzja odnośnie odzieży czy dodatkowych akcesoriów uzależniona jest także od posiadanego budżetu. Bez względu na to, co nami kieruje najważniejsze, aby zdecydować się na zakup odzieży zapewniającej bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeżeli nie jeździmy sami musimy zadbać także o pasażera. Co roku z nadejściem pierwszych ciepłych dni internet zapełniają zdjęcia przypominające o tym, że po pierwsze motocykliści pojawiają się już na drogach a po drugie, jak istotne jest stosowanie odpowiedniej odzieży zabezpieczającej. W drugim przypadku wykorzystuje się dość drastyczne fotografie lecz prawdziwe a jednocześnie uświadamiające, że do niebezpiecznej sytuacji na drodze dla motocyklisty może dojść z wielu powodów. Nawet większy kamień czy najechanie na białe linie może spowodować konieczność nagłego hamowania a nawet być przyczyną upadku.

Kombinezon tekstylny czy skórzany

Wybór rodzaju kombinezonu w dużej mierze zależy od tego w którym motocyklista czuje się najlepiej. Powszechnie stosuje się podział, mówiący o tym, że te wykonane ze skóry naturalnej dedykowane są na tor a tekstylne na trasę. W pierwszych wypadku mamy do wyboru modele jedno lub dwuczęściowe przy czym te pierwsze wybierane są zdecydowanie rzadziej. Szeroki wybór odzieży motocyklowej znajdziesz na stronie motovit.com.pl. Warto również zwrócić uwagę, że zarówno kombinezony wykonane ze skóry naturalnej jak i tekstylne wyposażone są w szereg wszytych ochraniaczy zwiększających bezpieczeństwo motocyklisty. Dodatkowe zabezpieczenia stosowane są nie tylko na łokcie czy kolana, ale również na plecach czy biodrach. Każdy z modeli może zostać wyposażony w nowoczesny system odprowadzania wilgoci i wentylacji dla zwiększenia komfortu jazdy w nawet upalne dni.

Niezbędne dodatki do kurtki motocyklowej

Motocykliści decydujący się na wybór kurtki motocyklowej muszą liczyć się z dodatkowymi wydatkami, gdyż nie daje ona pełnej ochrony ciała. W tym wypadku konieczny będzie oddzielny zakup spodni. Do wybory mamy trzy modele – pierwszy wykonany ze skóry naturalnej, drugi tekstylny i trzeci jeansowy. Ten ostatni jest najczęściej stosowany w przypadku osób, które jeżdżą motocyklem na co dzień do pracy. Jeansowe spodnie cieszą się tak dużą popularnością, gdyż na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią do klasycznych modeli.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto