Tydzień naukowy w drawskim liceum - Maria Skłodowska – Curie.

  • Napisane przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
Tydzień naukowy w drawskim liceum - Maria Skłodowska – Curie.

W Liceum Ogólnokształcącym im. I Armii Wojska Polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim 9 kwietnia rozpoczął się projekt pt. „Tydzień z naukowcem w szkole”. W tym roku wybór padł na naszą rodaczkę Marię Skłodowską-Curie. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o wybitnych ludziach nauki, eksponowanie znaczenia pracy intelektualnej, poszukiwanie wzorców, inspirowanie uczniów twórczymi postawami wybitnych ludzi nauki. W poniedziałek nastąpiło otwarcie wystawy, połączone z wykładem pt. „Historia niezwykła” o życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie.

Tydzień naukowy w drawskim liceum

11 kwietnia w ramach „Tygodnia z naukowcem” w murach liceum pojawiła się klasa gimnazjalna 2a wraz z panią Haliną Sitarz. Uczniów przywitano prezentacją o życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. W przerwie były gorące dyskusje przy oglądaniu wystawy i zdjęcia z RADkiem. Spotkanie zakończono quizem wiedzy, który bezbłędnie rozwiązała Nikola Hofman.

Tydzień naukowy w drawskim liceum

Piątek 13 kwietnia to ostatni dzień projektu pt. „Tydzień z naukowcem”. Na lekcji chemii  klasa 2b rozwiązywała zadania z promieniotwórczości. Na długiej przerwie odbył się konkurs o życiu i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Pytania nie były łatwe, ale młodzież poradziła sobie z nimi wspaniale. Konkurs wygrała Paula Gorzyńska. Zwyciężczyni odebrała dyplom i nagrodę w postaci biografii Marii Skłodowskiej-Curie, którą napisała jej córka Ewa. Po podsumowaniu projektu odbyła się projekcja filmu pt. „Maria Skłodowska-Curie”.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto