Rajdowe emocje w Drawsku Pomorskim

• Napisane przez  Baja Drawsko

W piątek 6 kwietnia w Drawsku Pomorskim rozpoczął się sezon rajdów terenowych. Na starcie rajdu Columna Medica Baja Drawsko stanęło blisko 90 załóg.

W piątkowy poranek załogi przeszły odbiory administracyjne i badania techniczne. W godzinach popołudniowych rozegrany został odcinek Super Specjalny rajdu. Prolog o długości 20 kilometrów wytyczony został na terenie pasa taktycznego na poligonie drawskim. Już pierwsze kilometry rajdu pokazały, że rywalizacja będzie zacięta do samego końca.

Najlepszy czas na prologu w ramach Mistrzostw Polski (12:23) osiągnęła załoga Zapletal/Momot jadąca H3 EVO 1. Na drugiej pozycji uplasowała się załoga z numerem 102 Domżała/Gospodarczyk z 5 sekundową stratą do liderów. Na trzeciej pozycji (15 sekund straty do lidera) na metę prologu dojechała załoga z numerem 104 Małuszyński/Małuszyńska jadąca w tym sezonie Mini All4Racing.

W ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych na pierwszej pozycji dojechała załoga z numerem 201 Gołka/ Gołka jadąca Jeepem Wranglerem z czasem 14:28. Drugi czas wywalczyła załoga nr 227 Wojtyra/Pielużek 14:42. Na trzecim miejscu na mecie zameldowała się załoga 202 Ellert/Kwaśniewski.

W rozgrywanym Pucharze Polski w Rajdach Baja jako pierwszy dojechał Radosław Lindner z czasem 10:19, na drugiej pozycji Remigiusz Kusy 14:40, a na trzeciej Maciej Latoch 14:59.

10 zawodników, którzy osiągnęli najlepsze czasy na prologu o godz. 19:30 w biurze rajdu dokonało wyboru pozycji startowych do sobotniego odcinka startowego. W sobotę na zawodników czekają dwa odcinki specjalne, każdy po 140 km. W sobotę w godzinach wieczornych poznamy zwycięzców rajdu.