Odłamkowo-burzącym ognia - Rewelacyjne zdjęcia

  • Napisane przez  st. kpr. Radosław Dominowski
Fot. st. kpr. Radosław Dominowski Fot. st. kpr. Radosław Dominowski

Żołnierze rezerwy z Batalionu czołgów wchodzących w skład 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przez kilkanaście dni ćwiczyli na poligonie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Zwieńczeniem ich wielodniowego wysiłku było strzelanie amunicją bojową, które odbywało się zarówno w dzień jak i w nocy. Podczas ćwiczeń czołgiści strzelali z głównego uzbrojenia czołgów PT-91 Twardy, czyli armat 2A46 Rapira-3 kal. 125 mm. Załogi wozów prowadziły ogień na dużą odległość do figur transporterów opancerzonych. Po zniszczeniu celów, czołgi za pomocą broni pokładowej strzelały do figur bojowych zwalczanych zazwyczaj z broni karabinów maszynowych.

Rezerwiści potwierdzili swoje bardzo dobre indywidualne i zespołowe umiejętności otrzymując wysokie oceny z wykonywanych zadań amunicją bojową. Wydarzenie to ma nie tylko kontekst szkoleniowy, w historii 2 Brygady Zmechanizowanej jest to pierwsze strzelanie od około 11 lat. Wszystkim czołgistom serdecznie gratulujemy.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto