Inwestycje zarządów dróg w gminie Drawsko Pomorskie. Zarządcy prezentowali na spotkaniu z drawskimi radymi

Fot. Google Fot. Google

Dobra wiadomość dla kierowców, ale i pieszych. Zarządcy dróg przebiegających przez teren gminy Drawsko Pomorskie planują realizację kolejnych inwestycji jeszcze w tym roku. Podczas wspólnego spotkania zarządów dróg oraz Radnych Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim omówiono zakres inwestycji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie planuje przebudowę drogi krajowej, na odcinku od ronda w ul. 11 Pułku Piechoty w Drawsku Pomorskim do miejscowości Suliszewo, łącznie z budową chodnika w miejscowości Suliszewo. Chodnik zostanie wybudowany na odcinku od początku wsi do skrzyżowania z drogą powiatową do Gudowa. Wybudowane zostaną również zatoki autobusowe dla obu kierunków przy skrzyżowaniu z drogą na Zagórki; W Suliszewie w celu poprawy bezpieczeństwa zamontowane zostanie lustro drogowe dla kierowców wyjeżdżających z drogi powiatowej od strony Dalewa.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w ramach programu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego planuje wybudować ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Podmiejskiej, na odcinku od wjazdu do Kabel – Technik do skrzyżowania z drogą dojazdową do ZWiK Sp. z o.o. w Drawsku Pomorskim ( inwestycja będzie współfinansowana przez gminę). Poprawiona zostanie również lokalizacja lustra zamontowanego przy drodze wojewódzkiej nr 175, przy wyjeździe z drogi dojazdowej Mielenko Dr. – Dzikowo.

ZZDW prowadzi również starania o pozyskanie na rok 2019, środków finansowych na przebudowę dalszej części chodnika przy ul. Podmiejskiej (dawny Gogółczyn) oraz budowę chodnika przy ul. Gdyńskiej (lewa strona drogi w kierunku na Łobez), na odcinku od istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Górską.

Intermarche Drawsko

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto