Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Budowa oczyszczalni w Czaplinku – radni oglądali postępy

  • Napisane przez  UM Czaplinek

7 lutego na terenie oczyszczalni ścieków w Czaplinku odbyło się posiedzenie komisji Rozwoju Gospodarczego, Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej, na którym został przedstawiony przez wykonawcę robót oraz pozostałych uczestników procesu budowlanego program i harmonogram prac związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków i przepompowni głównej. W ramach przygotowanej prezentacji omówione zostały zagadnienia realizowanego przedsięwzięcia, w tym m.in.:


a) zakres prac do wykonania objętych projektem budowlanym w obiektach modernizowanych, nowobudowanych oraz wyłączonych z eksploatacji z tytułu zaprojektowanej technologii membranowej,
b) zakres prac wykonanych od dnia podpisania umowy do dnia spotkania,

Budowa oczyszczalni w Czaplinku


c) problematykę robót zamiennych i dodatkowych, które wystąpiły na oczyszczalni w odniesieniu do robót budowlanych i osadów, których ilość będzie można ocenić po opróżnieniu ze ścieków pięciu obiektów budowlanych,
d) podstawowe dokumenty formalno-prawne, ich obieg i znaczenie dla prowadzonej inwestycji.
Na poszczególnych obiektach oczyszczalni zapoznano komisję z zakresem prowadzonych robót ze szczególnym podkreśleniem tych, które skutkują robotami zamiennymi i dodatkowymi oraz zarysowano zagadnienia, które wymagają rozwiązania (np. uszczelnienie dylatacji w budynku reaktora biologicznego). W ramach dyskusji na zadane pytania udzielono odpowiedzi, by jak najlepiej poznać i zrozumieć zagadnienia związane z realizowanym zadaniem, które jest złożonym i bardzo ważnym wyzwaniem dla naszego samorządu.

Budowa oczyszczalni w Czaplinku

09.02.2018 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Czaplinku odbyła się kolejna rada budowy dotycząca modernizacji oczyszczalni ścieków w Czaplinku, na której poruszane były następujące zagadnienia:

a) stan zaawansowania robót na budowie i jego odniesienie do aktualnego harmonogramu rzeczowo-czasowego; ustalono potrzebę jego aktualizacji oraz nakreślono drogę do jego zatwierdzenia;
b) przebudowa drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków w ulicy Komunalnej, z analizą uwarunkowań po stronie inwestycyjnej i jej użytkowania w czasie przebudowy.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej