Soboty dla mikroprzedsiębiorców w Urzędzie Skarbowym w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Paweł Nowakowski
Fot. MAP Google Fot. MAP Google

Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, że w soboty 17 i 24 lutego br. w godz. od 9.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim przy ulicy Piłsudskiego 35-37 w Drawsku Pomorskim będą zorganizowane dyżury dla mikroprzedsiebiorców, podczas których przeszkoleni pracownicy będą pomagać w zakładaniu profili zaufanych eGO.

Natomiast w dniach 14-23 lutego br. przeszkoleni pracownicy urzędu w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim przy ulicy Piłsudskiego 35-37 w Drawsku Pomorskim będą służyć mikroprzedsiębiorcom praktyczną pomocą w zakresie wykorzystania narzędzi IT.

Co to jest Profil Zaufany (eGO)

Kluczowym elementem prawidłowego wysłania pliku JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców jest jego autoryzacja. Składany plik JPK_VAT można uwierzytelnić: podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym Profilem Zaufanym (eGO).

Dzięki bezpłatnemu Profilowi Zaufanemu (eGO) mikroprzedsiębiorcy mogą:

  • łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać wymagane pliki,
  • mieć pewność, że właściwie autoryzują i podpiszą JPK_VAT.

Profil Zaufany (eGO) to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy, jako elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą można załatwić sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy założyć firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

  • przez system bankowości elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu,
  • przez Internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym (lista na stronie pz.gov.pl ). Potwierdzenia będzie można też dokonać podczas dyżurów w urzędzie skarbowym jak powyżej w dniach 17 i 24 lutego w godzinach 9:00-13:00.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto