Bestialstwo kłusowników. Jeleń zginął w męczarniach

  • Napisane przez  DSI
Bestialstwo kłusowników. Jeleń zginął w męczarniach

30 stycznia w godzinach popołudniowych Straż Miejska w Drawsku Pomorskim otrzymała zgłoszenie o uwięzionym we wnykach jeleniu w pobliżu tzw. ścieżki zdrowia w Drawsku Pomorskim.
Strażnicy udali się na miejsce, gdzie potwierdzili informację zgłaszającej i jednocześnie stwierdzili, że jeleń jest martwy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez nieznaną osobę strażnicy powiadomili policję i do czasu jej przybycia zabezpieczyli miejsce zdarzenia.


Jak potwierdził nam rzecznik prasowy drawskiej policji asp. sztab. Maciej Zieliński policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim w dniu 30 stycznia 2018 przeprowadzili czynności w trybie art 308 kpk (czynności w niezbędnym zakresie) dotyczące ujawnienia we wnykach padłego jelenia. Po wykonaniu tych czynności informacja została przekazana do Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska drawskiego ratusza, który zlecił utylizację szczątków zwierzęcia.
Policja po zakończeniu czynności materiał wraz z ustaleniami i śladami przekazała do prowadzenia zgodnie z właściwością rzeczową Straży Łowieckiej.
Według naszych nieoficjalnych informacji na terenie w pobliżu ścieżki zdrowia znajdowała się większa ilość wnyków.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto