Oferta hurtowni żywności – czego dotyczy?

  • Napisane przez  sobikdystrybucja.pl
Oferta hurtowni żywności – czego dotyczy?

Hurtownie żywności to jedynie z pozoru jedynie miejsca, w których towary dla sklepów spożywczych zatrzymują się na jakiś czas, pokonując długą drogę od producentów do klientów. Jednak niesłuszne jest sprowadzanie roli hurtowni wyłącznie do funkcji magazynu: inwencja wielu właścicieli takich przedsiębiorstw wykracza niekiedy poza podstawowe ramy.

Mając do dyspozycji szeroki asortyment produktów, niektórzy hurtownicy komponują specjalne zestawy, które mogą odgrywać role koszy upominkowych czy paczek świątecznych. Co więcej, otwartą kwestią jest też to, jakimi źródłami zaopatrzenia dysponuje dana firma.

Oferta hurtowni żywności – co obejmuje?

Poszczególne hurtownie konkurują między sobą między innymi poprzez wypracowywanie sobie kontaktów biznesowych z konkretnymi markami. Aby poszerzyć spektrum możliwości i zapewnić sobie zarobek, mogą posunąć się także do bardziej przedsiębiorczych planów. Oferta hurtowni żywności może zatem prezentować się znacznie bardziej bogato, niż można by się tego spodziewać. Proponowane przez danego pośrednika towary mogą bowiem także pochodzić z różnych źródeł, co poszerza wachlarz konsumenckich możliwości. Produkty mogą pochodzić więc:

  • od konkretnych producentów, z którymi hurtownię wiążą kontrakty handlowe – to często marki, które zdobyły już zaufanie klientów przez długą obecność na rynku konsumenckim, a dzięki reklamom i opiniom klientów są dobrze rozpoznawalne

  • z własnej produkcji – coraz więcej firm dystrybucyjnych decyduje się rozpocząć wytwarzanie produktów pod własnym szyldem. Taka strategia pozwala zaproponować klientom tańsze alternatywy rozmaitych towarów, ponieważ w grę nie wchodzą już zyski dla dwóch firm, tylko jednej.

Rozprowadzanie konkretnych dóbr to jednak nie jedyne zadania, jakie wyznaczają sobie nowoczesne firmy trudniące się dystrybucją żywności. Niektóre z nich biorą sobie za cel także nawiązywanie szerszych kontaktów z klientami. Przykładowo, dystrybutorzy zdrowej żywności angażują się w propagowanie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania – oczywiście jest to wówczas element reklamy własnych usług, ale niewątpliwie przyczynia się to do popularyzowania cennych informacji i budowania zastępu świadomych konsumentów.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto