Intermarche Drawsko


Wicemistrzami województwa zachodniopomorskiego w unihokeja są zawodnicy z Kalisza Pomorskiego

  • Napisane przez  Karol Kalina
Wicemistrzami województwa zachodniopomorskiego w unihokeja są zawodnicy z Kalisza Pomorskiego

W sali widowiskowo-sportowej w miejscowości Grzmiąca w grudniu 2017 zostały rozegrane finały Wojewódzkiej Licealiady chłopców w Unihokeja.
W całym turnieju wzięło udział dziewięć szkół ponadgimnazjalnych: z Kalisza Pomorskiego, Szczecinka, Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, Goleniowa i Świdwina. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy. Kaliska drużyna znalazła się jako rozstawiona w grupie B z I LO Kołobrzeg i II LO Szczecin. Obydwa spotkania pewnie chłopcy wygrali odpowiednio 8:0 i 3:0, wychodząc z pierwszego miejsca w grupie. W II rundzie spotkali z ekipą ze Świdwina, tam również nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala, gromiąc przeciwników 8:0.


W grupie finałowej Kalisz Pomorski rozegrał mecz się z ZST Szczecinek i ZSEH Kołobrzeg. Pierwszy mecz przeciwko Szczecinkowi zakończył się remisem 3:3, tracąc bramkę na wagę zwycięstwa w ostatnich 15 sekundach, jak się później okazało, również na wagę tytułu mistrza województwa. Drugie spotkanie zawodnicy z Kalisza rozegrali z Kołobrzegiem 6:3. W całym turnieju strzelili 28 bramek, tracąc zaledwie 6.
Finały Wojewódzkiej Licealiady Unihokeja chłopców zawodnicy z Kalisza Pomorskiego ukończyli na 2 miejscu, nie przegrywając przy tym żadnego spotkania. Ustapili jedynie miejsca szkole ze Szczecinka z powodu gorszego bilansu bramkowego. Mimo zdobycia wicemistrzostwa województwa, zawody uważają za bardzo udane, gdyż w 4 letnim okresie uczestniczenia w tych zawodach, trzykrotnie zdobywali 2 miejsce.

WICEMISTRZOWIE UNIHOKEJA


Miłym akcentem na zakończenie turnieju, było zdobycie tytułu najlepszego strzelca przez ucznia ZSP w Kaliszu Pomorskim Krzysztofa Czujko (16 bramek).
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim w turnieju reprezentowali: Krzysztof Czujko, Krzysztof Paszkiewicz, Nikodem Białecki, Kacper Wojtko, Kacper Kazimierczak, Wojciech Kędzierski, Szymon Smus, Mateusz Martenka i Dominik Kuca. Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Karol Kalina.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto